Tricki na odchudzanie: #1 przygaś światła

Avatar photo
przygaś światła

Starasz się zrzucić parę kilo przed wakacyjnym wyjazdem czy też starasz się pozbyć ich po urlopowym obżarstwie? To nie takie trudne jakim się wydaje. W nowym tygodniowym cyklu krótkich artykułów podpowiemy w jaki sposób odjąć z diety ledwie 100 kcal dziennie aby sukcesywnie zmniejszyć masę ciała bez rezygnowania ze smakołyków.

Wydawać by się mogło, że 100 kcal nie robi dużej różnicy przy podjęciu próby odchudzania, jednak w długoterminowym planie działania pozwoli to na zredukowanie co najmniej 4,5 kg rocznie bez konieczności nawet jednorazowej wizyty na siłowni.

Podpowiadamy kilka sprytnych, sprawdzonych sposobów na ograniczenie ilości spożywanych kalorii. Pierwszy z nich dzisiaj – w kolejnych dniach pojawią się kolejne !

Trick #1: Przygaś światła

Nowe doniesienia naukowców z Uniwersytetu z Cornell wskazują, że sekretem tego by jeść mniej może być czasami  tak prosty jak… przygaszenie światła. Badacze wykazali, że osoby spożywające swoje posiłki przy przygaszonym, ciepłym oświetleniu spożywały średnio o 175 kcal mniej niż osoby jedzące przy ostrym świetle.   Uczestnicy badania jedzący posiłek przy umiarkowanym oświetleniu zjadali 18 % mniej produktów znajdujących się na talerzu,  przy okazji oceniając to co się na nim znajdowało jako smaczniejsze niż ci, którzy konsumowali przy intensywnym świetle.

Na marginesie: to jednak wciąż nie oznacza, że jedzenie w nocy dobrze wpływa na figurę. Podjadanie smakołyków z lodówki w godzinach nocnych to niestety balast dla urody i zdrowia.

Zobacz również

Naukowcy przypuszczają, że silne jasne oświetlenie – montowane najczęściej w barach typu fast food ma na celu wywarcie psychologicznego wpływu na stołujących się tam osobach, powodując poczucie pośpiechu przy spożywaniu posiłków a tym samym pochłanianiu większych porcji. Dlatego czasem lepiej zasiadając do posiłku zapalić świeczkę – co polepszy nastrój, wyciszy a także uchroni przed pochłonięciem zawartości talerza zanim zdążycie poczuć smak i stan sytości.

Już jutro – trick na odchudzanie #2 zadbaj o zastawę