Wydarzenie dietetyczne roku 2016

Rok 2016 już prawie za nami – ufff… działo się bardzo dużo. Zaczęliśmy rok od nowych zaleceń USDA/DHHS z istotnymi zmianami (cholesterol, cukry i nie tylko), zaraz potem pojawiła się nowa piramida żywieniowa IŻŻ. Szeroko komentowane było także nowe stanowisko Academy of Nutrition and Dietetics w sprawie diet wegetariańskich i wegańskich, które szczególny aplauz spowodowało wśród prowadzących ten typ diety.

Zmiany też – na razie dopiero w fazie projektu – zapowiedziało polskie Ministerstwo Zdrowia – najpierw wspomniano o możliwym częściowym finansowaniu przez NFZ usług dietetycznych dla wybranych pacjentów. Pojawił się także pomysł włączenia dietetyków do zespołu POZ (podstawowej opieki zdrowotnej). Pod koniec roku weszły zaś już w życie przepisy dotyczące części rynku dietetycznego – znakowania żywności, szczególnie ważnego dla cateringu dietetycznego.

Równolegle wzmożoną aktywność było widać na rynku usług dla dietetyków – czy przedsiębiorcy w końcu docenili naszą branżę? W trakcie roku na rynek weszły nowe rozwiązania oprogramowania komputerowego dostępnego online dla dietetyków. Widoczna też była wrastająca liczba szkoleń, konferencji.

Zagłosuj poniżej – które z tych wydarzeń najmocniej zaważyło na dietetyce w Polsce?

Wydarzenie dietetyczne roku 2016 w Polsce to:

Zostaw swoją opinię:

O autorze

Redakcja Dietetycy.org.pl -

Kontakt: redakcja@dietetycy.org.pl

Yes No