Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy

Zapraszamy do wzięcia udziału w programie „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” współtworzonym przez Fundację Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego, Fundację NUTRICIA, Szkołę Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Instytut Matki i Dziecka oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

podlogoHead_Ful_NOWE

Celem programu jest wzrost świadomości roli żywienia we wczesnym okresie życia wśród pracowników żłobków i przedszkoli oraz rodziców, promowania zrównoważonej diety, a także kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych dzieci. Poprzez szkolenia prowadzone w żłobkach i przedszkolach w całej Polsce program ma przyczynić się do budowania prawidłowych nawyków żywieniowych u najmłodszych dzieci, co zapewni im właściwy rozwój oraz zmniejszy ryzyko wystąpienia chorób dietozależnych.

Poszukiwane do udziału w programie są osoby:

1) które ukończyły co najmniej studia I stopnia na kierunku Dietetyka lub Żywienie Człowieka lub studia podyplomowe na kierunku Dietetyka;
2) samodzielnych, przedsiębiorczych i zorganizowanych – gotowych do założenia własnej działalności gospodarczej;
3) komunikatywnych i lubiących pracę z ludźmi – szczególnie z dziećmi, ponieważ staż i później praca będzie polegać na prowadzeniu szkoleń, warsztatów i konsultacji z zakresu dietetyki dla dzieci i dorosłych;
4) mobilnych, ponieważ szkolenia będą odbywać się w Warszawie, a praktyka w kilku żłobkach w okolicy miejsca zamieszkania.

Osoby te mogą liczyć na:

1. Cykl bezpłatnych szkoleń weekendowych w wymiarze 170 h (w Warszawie) z zakresu: żywienia dzieci do lat sześciu, komunikacji i umiejętności szkoleniowych oraz pracy z dziećmi, zakładania własnej firmy i prowadzenia mikrobiznesu (listopad 2015 – czerwiec 2016).

2. Bezpłatny staż z refundacją kosztów dojazdu do placówek, co daje średnio 500-600 zł netto miesięcznie, który trwa 6 – 7 miesięcy pod opieką naszych trenerów i wykładowców, polegający m.in. na prowadzeniu warsztatów dotyczących zdrowego żywienia dla personelu placówek oraz przeprowadzaniu analiz jadłospisów w żłobkach i przedszkolach (luty – lipiec 2016 r.).

Przeczytaj także na dietetycy.org.pl:  Barwniki w żywności - bezpieczeństwo substancji dodatkowych

3. Wsparcie w założeniu własnej działalności oraz w pozyskiwaniu klientów.

4. Dostęp do najnowszej wiedzy, materiałów, trenerów oraz kontakt z innymi Edukatorami w ramach
społeczności zrzeszającej Edukatorów programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”.

Żeby zgłosić się do programu, należy wypełnić ankietę rekrutacyjną dostępną pod adresem zdrowojemy.info/rekrutacja i wykonać opisane na stronie zadanie.

Dodatkowe pytania należy kierować na adres e-mail: kontakt@zdrowojemy.info lub pod nr tel.: 508 140 626

Zostaw swoją opinię:

O autorze

Redakcja Dietetycy.org.pl -

Kontakt: redakcja@dietetycy.org.pl

Yes No