Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – czy warto?

Jak wygląda polska służba zdrowia, każdy widzi i nikogo nie trzeba przekonywać, że skorzystanie z prywatnych usług medycznych w wielu przypadkach nie jest fanaberią, a niezaprzeczalną koniecznością. Ciągnące się w nieskończoność kolejki nie tylko do specjalistycznych badań, lecz także do wizyt u specjalistów takich jak okulista czy endokrynolog sprawiają, że coraz więcej osób przyznaje się do korzystania z prywatnych świadczeń medycznych. Jak na tym tle prezentują się ubezpieczenia zdrowotne?

Na czym polega prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego może skorzystać zarówno osoba prywatna, jak i firma. Nie tylko duże korporacje, lecz także mniejsze firmy coraz częściej zapewniają dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne swoim pracownikom. Towarzystwa ubezpieczeniowe notują także zwiększoną liczbę zapytań o ubezpieczenie zdrowotne ze strony klientów indywidualnych. W świetle tego, że do specjalisty obecnie czeka się na wizytę około 100 dni, a część pacjentów potrzebujących konsultacji specjalistycznej nie otrzymuje jej ostatecznie w ramach publicznej opieki to zainteresowanie prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym przestaje dziwić.

Ubezpieczenie zdrowotne to ubezpieczenie, które obejmuje nie tylko assistance medyczny, operację chirurgiczną oraz rehabilitację (co łączy ją z polisą na życie), lecz także szeroki wachlarz konsultacji lekarskich, szeroką bazę specjalistów, szybki dostęp do profesjonalnych badań. Dzięki temu zarówno w bezpośredniej sytuacji zagrożenia życia, jak i w przypadku uciążliwych dolegliwości, które nie zagrażają zdrowiu, natomiast wymagają konsultacji medycznej, pacjent może liczyć na profesjonalną opiekę i ominięcie ciągnących się w NFZ kolejek.

Zobacz również
piwo bezalkoholowe po treningu

Ile to kosztuje?

Wysokość miesięcznej składki na ubezpieczenie zdrowotne. Zestawienie dostępne na https://rankomat.pl/ubezpieczenia-zdrowotne wyraźnie wskazuje, że wszystko zależy nie tylko od oferty ubezpieczyciela, lecz także wybranego pakietu. Ubezpieczenie może miesięcznie kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. Nie w każdym pakiecie znajdzie się na przykład konsultacja z neurologiem, badanie mammograficzne, RTG lub wizyty domowe. Przed podjęciem decyzji o zakupie ubezpieczenia warto więc po pierwsze przyjrzeć się dokładnie ofertom ubezpieczycieli i dostępnym pakietom. Po drugie, należy określić własne potrzeby i preferencje. Będą bowiem pacjenci, dla których dostęp do neurologa będzie zupełnie zbytecznym elementem oferty, będą natomiast pacjentki, dla których brak wykonania mammografii w ramach ubezpieczenia będzie istotnym brakiem.