Recenzja programu DietetykPro

DietetykPro to najczęściej wybierany program przez dietetyków, psychodietetyków, intendentów, trenerów oraz lekarzy do układania jadłospisów. Od 8 lat jest bezkonkurencyjnym i niezbędnym narzędziem pracy dla wszystkich specjalistów ds. żywienia w całej Polsce. Dzięki jego niezawodnym funkcjom można przeprowadzać wywiady, tworzyć spersonalizowane diety dla pacjentów oraz na bieżąco kontrolować ich postępy.

Jeżeli nadal się zastanawiasz, czy warto wybrać DietetykPro – koniecznie przeczytaj poniższą recenzje programu.

Praca i bezpieczeństwo

Korzystanie z programu nie jest wyłącznie pracą, lecz przyjemnością. DietetykPro pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu dzięki inteligentnym funkcjom, jakie zawiera. Obsługiwany za pomocą przeglądarki internetowej umożliwia dostęp z każdego miejsca na świecie, a wszelkie działania zapisywane są w „chmurze”. Program został dopasowany do wszystkich urządzeń mobilnych oraz posiada nowoczesny interfejs. Zapewnia pełną ochronę wprowadzonych  przez użytkownika informacji, które zawdzięcza silnym zabezpieczeniom szyfrującym transmisję danych (Certyfikat SSL) oraz replikacji danych w różnych fizycznych lokalizacjach serwerowych.

Jak działa DietetykPro?

Po zalogowaniu do programu, na głównej stronie wyświetla się mnóstwo widgetów ułatwiających pracę w DietetykPro. To skróty różnych opcji dostępnych w programie, pozwalające w prosty i szybki sposób przejść do wybranej czynności. Widgety można dodawać, usuwać i przemieszczać według uznania. 

Po lewej stronie znajduje się boczne menu, dzięki któremu dodaje się lub odnajduje pacjentów, potrawy, produkty czy szablony diet. Baza, jaką posiada program jest imponująco duża i została przemyślanie uporządkowana. Ilość dostępnych produktów oraz potraw przekracza liczbę 8000, dzięki czemu tworzenie jadłospisu przebiega bardzo intuicyjnie. Aktualnie w DietetykPro znajduje się ponad 30 profesjonalnych szablonów diet z możliwością prostej modyfikacji poza kartoteką pacjenta, 20 kalkulatorów dietetycznych i 38 dyscyplin sportowych z opcją wprowadzenia własnych. Uroku całości dodaje wybór spośród 12 motywów tematycznych, które można ustawić w tle programu.

Autorzy umieścili również pomocne, krótkie filmy instruktażowe, które znajdują się na różnych etapach programu lub w zakładce „webinary” oraz na kanale YouTube DietetykPro.

Elastyczność tworzenia jadłospisów

Jedną z ponadprzeciętnych funkcji jest możliwość układania jadłospisów na dowolną ilość dni, nie wymuszając na dietetyku zakresu czasowego diety. Dodatkowo pod dietą znajdują się automatyczne obliczenia prawie 100 wartości odżywczych na podstawie danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny z 2020 roku (Baza IŻŻ). 

Mimo tego, że program podpowiada, jakie są aktualne normy, nazwy posiłków czy jaka powinna być ilość spożytej wody w ciągu dnia, można swobodnie modyfikować te wartości, dostosowując do własnych założeń. Dietetyk, zakładając kartotekę pacjenta ma do dyspozycji gotową ankietę z możliwością modyfikacji i wydruku. Wywiad uwzględnia choroby, alergie, nietolerancje, przyjmowane leki, produkty lubiane i nielubiane oraz zalecenia. Wszystkie informacje wpisane do kartoteki pacjenta podlegają zmianie. Dostępne w programie kalkulatory w ekspresowym tempie podają wyliczenia na podstawie wprowadzonych pomiarów, które są edytowalne.

W każdym momencie dietetyk może dodać notatkę do wywiadu z uwagami dla pacjenta lub wyłącznie do własnego wglądu.

Kolejną zaletą jest układanie jadłospisu w widoku dziennym lub tygodniowym, bez narzucania jednego schematu pracy. Program daje możliwość zaplanowania różnej ilości posiłków o odmiennych godzinach i nazwach. Oprócz dodawania zaleceń do całego jadłospisu istnieje opcja notatki do każdego posiłku oddzielnie, co jeszcze bardziej ułatwia komunikację dietetyka z pacjentem. Do każdego dnia można dodać aktywność fizyczną, korzystając z dostępnych dyscyplin w programie lub wprowadzić własne. Na każdym etapie układania diety istnieje podgląd kaloryczności posiłku, zapotrzebowania na składniki odżywcze, norm dziennych i tygodniowych całego jadłospisu. Program inteligentnie sygnalizuje dietetykowi przekroczenie założeń, niewykorzystane porcje posiłków lub uwzględnienie niedozwolonego produktu w konkretnym dniu, przypominając dietetykowi o indywidualnych preferencjach żywieniowych pacjenta. DietetykPro automatycznie tworzy listę zakupów na podstawie stworzonej diety wraz z łatwą wymianą produktów na inny.

Każdy jadłospis można zapisać i zachować w postaci szablonu z możliwością modyfikacji i dopasowania do kolejnego przypadku.

Końcowy jadłospis i jego szata graficzna

Po wygenerowaniu jadłospisu DietetykPro prezentuje 15 propozycji wyglądu strony tytułowej o różnych wzorach i kolorach. Jeżeli dietetyk uzna, że wydruk nie potrzebuje szaty graficznej, nie ma przymusu jej ustawiania.

W kolejnym etapie dochodzi do indywidualnego zaznaczenia widocznych dla pacjenta elementów jadłospisu w końcowej wersji, takich jak wybór wartości odżywczych, uwzględnienie dat przy posiłkach, zdjęcia przy przepisach czy generowanie całości po typach posiłków np. grupa śniadań lub obiadów. Gotowy jadłospis

za pomocą jednego kliknięcia trafia bezpośrednio na konto online pacjenta lub zapisuje się w pliku „PDF”.

Rozwój programu i korzyści z użytkowania


DietetykPro mocno wyróżnia się na tle innych programów przede wszystkim brakiem jakichkolwiek ograniczeń.

Zobacz również
nawodnienie

Program nieustannie się rozwija, a twórcy na podstawie opinii użytkowników dodają nowe opcje na ich prośby, dlatego odbiorcy chętnie dzielą się swoimi propozycjami w social mediach i wspólnie rozbudowują program. Wszystkie aktualizacje są zupełnie za darmo i pojawiają się w późnych godzinach nocnych, nie utrudniając pracy. 

Jeżeli jesteś użytkownikiem DietetykPro, w pakiecie otrzymujesz dostęp do kalendarza wizyt online DietDoctor https://dietdoctor.pl/ zupełnie za darmo. To najnowocześniejsza platforma, dzięki której dietetycy są widoczni w sieci, a pacjenci za pomocą jednego kliknięcia mogą umówić wizytę. W profilu publicznym widnieją najważniejsze informacje o dietetyku: nazwa gabinetu, specjalizacje, certyfikaty, szkolenia, zdjęcia gabinetu/profilowe, logotyp, opinie oraz lokalizacje, w których pracuje wraz z godzinami przyjęć. Dzięki kalendarzowi DietDoctor, w każdej chwili można umówić lub odwołać wizytę.

Jak wypróbować DietetykPro?

Jeżeli jesteś zainteresowany, wypróbuj DietetykPro zupełnie za darmo przez 7 dni. W tym czasie otrzymasz dostęp do pełnej wersji programu, w której wszystkie opcje są dostępne bez żadnych limitów.

Kliknij w poniższy link i przetestuj DietetykPro:

https://demo.dietetykpro.pl/

Już dziś dołącz do profesjonalistów!