Mleko migdałowe właściwości

Avatar photo
mleko migdałowe

Chociaż może się wydawać, że każdy substytut mleka krowiego to wymysł dzisiejszych czasów, to w przypadku mleka migdałowego jest inaczej – było ono stosowane w kuchni naszych przodków już od stuleci. Przygotowane jest ono z pasty migdałowej i obecnie często stosowane jest w kuchni wegańskiej. Jego właściwości powinny jednak docenić również inne osoby.

Wartości odżywcze

Mleko migdałowe to bogactwo minerałów – posiada zapas magnezu, manganu, selenu, żelaza, wapnia i potasu. Charakteryzuje go również duża zawartość witaminy E. Te właśnie składniki sprawiają, że mleko migdałowe skutecznie wspiera układ odpornościowy, ma działanie antyoksydacyjne, co wspiera zarówno wygląd skóry jak i chroni przed poważnymi chorobami oraz reguluje poziom cholesterolu.

Nie tylko dla tych z nietolerancją laktozy

Trzeba przyznać, że główną grupą, którą może zainteresować mleko migdałowe oprócz wegan są osoby z nietolerancją laktozy, stosujące dietę bezglutenową. Inną zaletą tego mleka nad krowim jest zawartość zdrowszego tłuszczu oraz brak kazeiny. Ma również mniej cukru, jest więc mniej kaloryczne i dzięki temu bardziej przyjazne dla osób na diecie odchudzającej. Można go wykonać w bardzo prosty sposób w domu jeśli kupimy wcześniej migdały.

Zobacz również
kiwi

Dla amatorów

To o czym trzeba pamiętać to przede wszystkim cena. Mleko krowie jest znacznie tańsze szczególnie jeśli zdecydujemy się kupić już gotowe mleko migdałowe. Ponadto również różnią się one mocno smakiem więc mleko migdałowe, choć z samej nazwy wydaje się substytutem mleka krowiego, smakuje zupełnie inaczej.