QuickMelt Redberry Nutri-Q

Avatar photo

QuickMelt Redberry to probiotyk o innym schemacie działania niż te, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. Większość dostępnych na rynku probiotyków kupujemy w formie kapsułek, które rozpuszczają się w przewodzie pokarmowym. QuickMelt jest rozwiązaniem dla osób poszukujących innej formy pozyskania potrzebnych bakterii.

Niecodzienna forma

QuickMelt wyróżnia się już na pierwszy rzut oka. Po otwarciu paczki znajdziemy 10 mini saszetek z proszkiem, każda o wadze 1g. Smakiem i formą produkt może przypominać oranżadę w proszku, popularną w Polsce wśród dzieci w latach 70. i 80. Tym bardziej, że w ten właśnie sposób się go spożywa: wsypując bezpośrednio do ust.

QuickMelt Redberry ma smak żurawinowy i produkowany jest w Danii (Bifodan A/S).

Probiotyk QuickMelt – jak to działa?

Kluczowy jest unikalny skład tego probiotyku z gamy Nutri-Q. Znajdziemy w nim liofilizowane bakterie kwasu mlekowego – Lactobacillus rhamnosus GG oraz Bifidobacterium lactis BL-04. W jednej saszetce mieści się ich przynajmniej 3×10^9 jtk.

Suplement, zgodnie z deklaracją producenta, uzupełnia mikroflorę przewodu pokarmowego, zaczynając działanie od jamy ustnej, gdzie poprawia biofilm bakteryjny.

Dodatek ksylitolu w tym kontekście nie jest przypadkowy: ma on potwierdzone działanie przeciwpróchnicze. Jego spożycie może sprzyjać likwidacji płytki nazębnej, jak również np. pomagać w leczeniu zakażenia jamy ustnej drożdżakowcami z rodzaju Candida. Zalecany jest również dla diabetyków, ponieważ jest metabolizowany z niewielkim udziałem insuliny.

Zobacz również
arbuz właściwości

Co jeszcze w składzie?

QuickMelt Redberry zawiera: substancje wypełniające: erytrytol, ksylitol; substancję glazurującą: mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych; aromaty; substancję przeciwzbrylającą: tlenek magnezu; regulator kwasowości: kwas cytrynowy; bakterie kwasu mlekowego: Lactobacillus rhamnosus GG oraz Bifidobacterium lactis BL-04; substancję wiążącą: sól sodową karboksymetylocelulozy; substancję glazurującą: dwutlenek krzemu.

Dla kogo?

QuickMelt jest przeznaczony dla dorosłych i dla dzieci powyżej 3 roku życia. Nie powinien być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przekroczenie dawki może powodować efekt przeczyszczający.