Teraz czytasz
Dieta Garstkowa | Dieta Dr Anny Lewitt

Dieta Garstkowa | Dieta Dr Anny Lewitt

dieta garstkowa

Autorką diety garstkowej jest Polka – dr n. med. Anna Lewitt. Swój tytuł uzyskała na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Niektórzy czytelnicy mogli mieć z nią do czynienia, o ile mieli przyjemność czytać bestsellerowy tytuł „jedzenie to leczenie”. Najnowsza publikacja to „Dieta Garstkowa. 140 przepisów na zdrowie”. Jak sama nazwa wskazuje w książce znajduje się sto czterdzieści przepisów na różne pory dnia zgodne z dietą garstkową. To czym autorka zachęca już od samej okładki to fakt, że użyte składniki są łatwo dostępne na naszym, polskim rynku oraz, że są szybkie do przygotowania (15-30 minut). Na czym więc sama dieta garstkowa polega?

Dieta Garstkowa

Dieta garstkowa jest skierowana do tych, którzy za dużo jedzą i w praktyce główna porada polega na tym, żeby ograniczyć jego ilość – prostą zasadą jest aby jeść pięć razy dziennie. Taki posiłek w diecie garstkowej składa się z trzech elementów – białka zwierzęcego, węglowodanów złożonych oraz owoców lub warzyw. Każdy taki element zawiera tyle tylko ile mieści się w dłoni (czyli w garści właśnie).

Clue i zaletą tej diety jest to, że nie zmienia się diametralnie sposobu odżywiania – gotujemy mniej więcej to samo, tylko jemy odpowiednio mniejszą ilość jedzenia.

Zapewne niektórzy już się uśmiechają myśląc o tym, że przecież hamburger i kremówka też zmieszczą się łatwo w dłoni – otóż niestety odradza się jedzenie niezdrowe – w tym zawierające dużo soli i cukru. Raczej skupiamy się na tym, co jest uznawane za zdrowe i pełnowartościowe. To przyspieszy proces odchudzania.

Dieta wbrew temu, co może się z początku wydawać – dla niektórych oznaczać może restrykcyjne ograniczenie jedzenia , ponieważ zazwyczaj taka ilość jest mniejsza od tego, co jedli do tej pory. Warto więc zawsze przed podjęciem diety zasięgnąć opinii swojego lekarza lub kwalifikowanego dietetyka.

Zobacz również
dieta doktora franka

A oto film z samą autorką tłumaczącą zasady diety garstkowej:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zfqi8a6jVTs[/youtube] Brak ocen

Proszę oceń

Scroll To Top