Jak rozmrażać mięso w prawidłowy sposób?

3.4/5 (5)

W jaki sposób możemy szybko i skutecznie rozmrozić mięso? Stosować można kilka sposobów. Tutaj przedstawiamy trzy z nich. Naczelną zasadą w każdym przypadku jest to, że raz rozmrożonego mięsa nie zamrażamy już ponownie. Wynika to z tego, że w takim przypadku występuje zagrożenie zatrucia pokarmowego wywołanego przez salmonellę.

jak rozmrażać mięso
photosiber / 123RF

1. Rozmrażanie mięsa w lodówce

Po wyjęciu z zamrażarki przekładamy mięso do lodówki. Taka forma rozmrażania jest najwolniejsza, ponieważ w zależności od wielkości kawałka mięsa może trwać dobrych kilka godzin. Dlatego warto przy tej formie rozmrażania pamiętać, żeby odpowiednio wcześnie je wstawić do lodówki – najlepiej poprzedniego wieczora.

2. Rozmrażanie mięsa w wodzie

Tutaj ważna uwaga dla osób rozmrażających w wodzie – należy rozmrażać wyłącznie w chłodnej bądź zimnej wodzie, ponieważ mięso wsadzone do wody gorącej co prawda szybciej się rozmrozi, jednak szybko straci swój smak i może brzydko pachnieć. Jeśli rozmrażamy mięso w wodzie – staramy się ją kilkukrotnie wymienić w czasie rozmrażania.

3. Rozmrażanie mięsa w mikrofalówce

W mikrofalówce możemy rozmrozić mięso – jest to szybka f0rma rozmrażania  – jednak wyłącznie w przypadku, jeśli posiada ona funkcję rozmrażania (defrost). Przeczytaj również: czy mikrofalówka jest rakotwórcza?

Zobacz także jaki rodzaj mięsa jest najlepszy według użytkowników dietetycy.org.pl

Zostaw swoją opinię:

O autorze

Redakcja Dietetycy.org.pl -

Kontakt: redakcja@dietetycy.org.pl

Yes No