Romantyczne Jedzenie | Najlepsze Jedzenie na Kolację Walentynkową

Avatar photo
romantyczne jedzenie
https://dietetycy.org.pl/dieta-walentynkowa/

Najbardziej romantyczne jedzenie – powiecie, że to kwestia gustu. Nieprawda! Tak naprawdę wszyscy podobnie postrzegamy niektóre potrawy jako budujące nastrój między dwojgiem kochających się ludzi. Zapraszamy do krótkiego przewodnika po szczególnie romantycznych potrawach i napojach.

Czekoladowa Uczta

Czekolada jest uwielbiana szczególnie przez kobiety niezależnie od jej rodzaju – biała, gorzka, mleczna, z orzechami, nadzieniami, rodzynkami… Istnieją jej tysiące odmian. Czekolada sama w sobie nadaje się wprost wyśmienicie dla ukochanej osoby – lecz na tym nie koniec!

Mało co jest w stanie dorównać doznaniom jakie daje czekolada pitna, na gorąco – szczególnie w formie czekoladowego fondue. Do pełni szczęścia potrzebna jest nam czekolada, podgrzewany garnuszek oraz owoce bądź ciasteczka, które będzie można zjeść wraz z ciepłą czekoladą.

Czy to przypadek, że czekolada znana jest jako wspaniały podarek dla zakochanych – otóż nie! Czekolada zawiera składnik, który sprawia, że spożywający ją odczuwa stan podobny do zakochania i wspomaga produkcję serotoniny odpowiedzialnej za poczucie szczęścia.

Powiew romantyzmu z Półwyspu Apenińskiego

Kuchnia włoska i śródziemnomorska w ogólności jest stworzona do romantycznych kolacji. Dania te są lekkie, bogate są w przyjemne smaki, bogactwo przypraw. Dodatkowo są na ogół niezobowiązujące do formalnej atmosfery i pozwalają czerpać przyjemność z samego przebywania z drugą osobą.

Stąd nic dziwnego, że pomysł przygotowania smacznego spaghetti, lasagne z dodatkiem dobrego wina to niezastąpiony pomysł na dobrą, romantyczną kolację. Można pójść za ciosem i w duchu środziemnomorskim przygotować coś z kuchni greckiej. Mało kto oprze się tym smakom!

Odrobina Luksusu i Wyrafinowania

Owoce morza, kawior i każde jedzenie jakie wnieść na nasz stół może powiew luksusu i ekskluzywności zawsze zbuduje szczególny nastrój. Szczególnie cenione przez kochanków są ostrygi, które uchodzą za naturalny afrodyzjak. Szczególnie pozytywny wpływ mają na mężczyzn wspomagając produkcję testosteronu i nasienia, zwiększając poziom libido. Nic dziwnego, że jak podają źródła – Casanova jadł je w olbrzymich ilościach.

Truskawki, awokado i spółka

Truskawki w czekoladzie, soczyste winogrona… Owoce wprawiają nas w dobry nastrój – są smaczne, uwielbiane przez wszystkich bez wyjątku, pasują wyśmienicie do każdego deseru. Ponadto mają inne właściwości.

Awokado, banany to bardzo silne afrodyzjaki, tak jak wiele innych owoców. Warte wspomnienia są także figi – ulubione owoce królowej Kleopatry. O tym, gdzie szukać jeszcze naturalnych afrodyzjaków w naszej diecie znaleźć możecie w naszym artykule „dieta zwiększająca libido”.

Zobacz również

Wino królem trunków

Na pewno w przypadku romantycznych kolacji. Jeśli nawet na co dzień nie pijecie wina i wolicie inne alkohole, to dobre wino zawsze pasuje do szczególnej okazji. Pamiętać należy o tym, żeby dobrać odpowiedni rodzaj wina do potrawy, którą będziemy spożywać.

Na szczególne okazje alternatywą jest szampan. Znakomicie podkreśli on nastrój i niewątpliwie spodoba się partnerowi / partnerce.

Forma ważniejsza od treści?

Tak naprawdę jednak nie liczy się wcale to co jemy, ale to jak jest podane i jaki stworzymy razem nastrój. Każde danie, które będzie wyglądało pięknie stworzy niepowtarzalną atmosferę dla dwojga.

Ważne jest również otoczenie – nastrojowe oświetlenie, świece, spokój,  obecność i zapach świeżych kwiatów, przyjemna muzyka w tle, zastawa, to że siedzimy przy sobie blisko, co w naturalny sposób burzy barierę między ludźmi i przybliża ich w sposób nieświadomy do siebie.