Jedzenie jako afrodyzjak

Avatar photo
jedzenie jako afrodyzjak

Jak sprawić żeby Wasze życie erotyczne stało się jeszcze lepsze? Już od wieków wiadomo, że sekretem do serca zarówno mężczyzny jak i kobiety można trafić przez jedzenie. Oto 5 takich sekretów, które poprawią libido i będą się nadawały wprost idealnie jako dodatek do romantycznej kolacji dla dwojga.

1. Ostrygi

Klasyka afrodyzjaków w kuchni. O ich działaniu na libido wiedzą prawie wszyscy. To ich działanie nie bierze się z samego przekonania, że tak jest – lecz z reakcji chemicznych, które pobudzają wydzielanie dopaminy, której efektem jest poczucie szczęścia. Mężczyźni dzięki ostrygom mają szansę stać się ognistymi kochankami – a to przez bogactwo cynku, odpowiadającego za produkcję testosteronu oraz nasienia. Nie do przecenienia jest wreszcie fakt, że to jedzenie niecodzienne, otoczone aurą luksusu – nic więc dziwnego, że wprowadzi niecodzienny nastrój.

2. Ciemna czekolada

Zjedz czekoladę a poczujesz co to miłość. Zdanie na wyrost? Może jednak niekoniecznie. Ciemna czekolada – ta z dużą zawartością kakao sprawia, że odczuwamy stan podobny do zakochania, co zostało potwierdzone naukowo – dzieje się tak, ponieważ zawiera ona fenyloetyloaminę. Magnez sprawi zaś, że łatwiej się zrelaksujesz.

3. Łosoś

Dobrej jakości łosoś to wprost idealne jedzenie dla Twojego partnera. Jego działanie polega na podniesieniu poziomu dopaminy (tak jak w przypadku ostryg). Dodatkowo konsumpcja łososia zwiększy przepływ krwi przez organizm, pobudzając zmysły oraz ułatwiając zbliżenie.

4. Imbir

Egzotyczny smak imbiru potrafi rozpalić nie tylko język! Ten rozgrzewający i pobudzający smak sprawi, że szybciej znajdziecie się w odpowiednim nastroju oraz zwiększy Wasze doznania.

Zobacz również
buraki

5. Awokado

W sposób niezrównany awokado wspiera libido u kobiet dzięki zawartości między innymi potasu i kwasu foliowego. Zawartość witaminy B6 wspiera zaś produkcję hormonów męskich. Dodaje energii, zdrowych tłuszczów, dbając o zdrowie układu krwionośnego bardzo ważnego dla zachowania dobrej kondycji.

Poszukujesz więcej pomysłów? Przeczytaj również „dieta zwiększająca libido„.