Dieta Walentynkowa – jadłospis 1-dniowy

Avatar photo
Dieta walentynkowa
https://dietetycy.org.pl/romantyczne-jedzenie-najlepsze-jedzenie-na-kolacje-walentynkowa/

Dietetycy wiedzą, że w trafny dobór produktów żywnościowych, ma ogromny potencjał zdrowotny a niektóre produkty mogą poza walorami prozdrowotnymi być naturalnymi afrodyzjakami. Zestawiliśmy specjalnie dla Was listę produktów, które można wykorzystać na Walentynki – ale także każdy inny dzień, w którym chcielibyście sięgnąć po dary natury dla podgrzania temperatury w Waszym związku. Zebraliśmy je w postaci jednodniowego menu. Please use responsibly ;-)

Jadłospis dla osoby zdrowej, z zapotrzebowaniem kalorycznym 2000 kcal, według norm USDA. Przed wykorzystaniem jadłospisu skonsultuj się z dietetykiem. Preferowana obróbka kulinarna – gotowanie na parze, duszenie, gotowanie. Pamiętaj, aby uzupełnić jadłospis piciem wody.

#DIETAWALENTYNKOWA

Smaczne i pożywne śniadanie to zawsze dobry początek dnia. Odżywcze jajko to nie tylko źródło wysokiej jakości białka, które przyniesie siłę na cały dzień – zawiera także l-argininę, która wspiera organizm w kontekście problemów z sercem czy zaburzeń erekcji. Ten sam składnik znajdziecie w popularnej i zdrowej owsiance. 2 figi, które znajdują się w jadłospisie to owoce pobudzające nie tylko płodność ale także wspierające wydzielanie feromonów.

Do śniadania polecamy zieloną herbatę – katechiny w niej zawarte działają antyoksydacyjnie i pozwolą na poprawienie przepływu krwi.

Pyszna sałatka meksykańska nie tylko rozgrzeje Cię w zimny, lutowy dzień – wykorzystaj w niej czerwoną fasolę, zawierającą l-argininę, poprawiającą działanie układu krwionośnego, papryka spotęguje ten efekt dzięki wysokiej zawartości witaminy C. Dla bardziej zmysłowych pocałunków przysłyży się ostre chili – kapsaicyna z papryczki skutecznie sprawi że usta będą bardziej atrakcyjne.

Pyszna kawa to nie tylko dodatek – jak wskazują badania pomaga wprowadzić w odpowiedni nastrój.

Sok z granatów ma udowodnione naukowo działanie na zwiększanie w dłuższym okresie stosowania poziomu testoronu zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn oraz niwelowanie poziomu stresu. Orzechy włoskie to źródło wspominanej już l-argininy i nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Ostrygi nieodmiennie kojarzone są z naturalnym działaniem wspierającym libido. Wszystko to dzięki zawartości cynku. To także wpływające na hormony kwas d-asparaginowy oraz N-metylo-D-asparaginian. Pamiętaj, aby kupić je z dobrego źródła – w innym wypadku istnieje ryzyko, że będą zanieczyszczone lub zawierać pasożyty i wirusy. Jeśli nie lubisz ostryg – zamiast nich możesz wybrać bogaty w cynk szpinak. Zupa z dyni to propozycja, która znalazła się na liście nie bez powodu. Pestki dyni to także źródło cynku. Imbir zaś  pobudza libido i poprawia krążenie.

Zobacz również
pomidory w ciąży

Na główne danie proponujemy łososia na parze z ziemniakami z koperkiem. Łosoś to świetne źródło kwasów omega-3, które zwiększają produkcję dopaminy oraz poprawiają zdrowie i funkcjonowanie układu krwionośnego, pozwalając tym samym na rozprowadzenie krwi także do organów płciowych. Obecność brokuła jest nieprzypadkowa – warzywo z odpowiednią zawartością witaminy C zwiększy przepływ krwi w organizmie, podnosząc libido. Kieliszek białego wina do dania sprawi, że zrelaksujecie się i wprowadzicie w dobry nastrój – zresztą czym by była romantyczna kolacja przy świecach bez kieliszka wina? Pamiętaj jedynie, by nie przesadzić z jego ilością, bo nadużycie alkoholu będzie miało działanie odwrotne do zamierzonego.

Czekolada gorzka o dużej zawartości kakao to tajna broń – podniesie poziom dopaminy oraz serotoniny. Wyśle sygnał zadowolenia i dobrego nastronu do mózgu. Banany zaś to świetne źródło potasu ważnego dla funkcjonowania mięśni, co jest nie bez znaczenia w sztuce miłosnej. To także źródło bromelainy – pomagającej w produkcji testosteronu. Czerwone winogrona zaś zapewnią dostęp do boru – istotnego przy produkcji zarówno testoronu, jak i estrogenu.

Niezależnie od tego czy skorzystacie z części czy całości porad – życzymy Wam udanych Walentynek :)

Przeczytaj także: