Teraz czytasz
Sanprobi Femi+

Sanprobi Femi+

Dietetyk w supermarkecie

Sanprobi Femi+ to probiotyk ginekologiczny, stworzony dla kobiet. W ostatnim czasie na rynek weszła jego nowa, ulepszona formuła. Dzisiejszy wpis z serii „dietetyk w supermarkecie” poświęcamy temu probiotykowi. Dowiecie się z niego czym jest Sanprobi Femi+ i dla kogo jest przeznaczony.

Czyli jak zapobiegać infekcjom intymnym

Sanprobi Femi+ został stworzony z myślą o wzmocnieniu naturalnej flory bakteryjnej pochwy, która jest narażona na zaburzenia równowagi przez między innymi wzrost bakterii patogennych. Efektem tego mogą być występujące stany zapalne. Zaburzenia te wynikać mogą z wielu różnych czynników, z których jedynie wybrane to nieprawidłowa higiena naruszająca mikroflorę oraz higiena współżycia. Kapsułki stosuje się dopochwowo – przed snem. Do produktu dołączona jest ulotka, która zawiera krótką instrukcję stosowania wraz ze szczegółami o długości stosowania.

Sanprobi Femi+ stosowane powinno być przez 5 dni od dnia zakończenia miesięczki (tyle kapsułek ile znajdziemy w opakowaniu) działa przez 30 dni. Jego działanie polega z jednej strony na niszczeniu patogenów (przez „niszczenie” ich biofilmu), z drugiej zaś na odbudowie flory bakteryjnej pochwy.

Skład Sanprobi Femi+

sklad sanprobi femi plusTo co znajdziemy wewnątrz opakowania to 5 kapsułek dopochwowych z wyselekcjonowanymi szczepami bakterii. Wytwórcą wyrobu jest holenderski Winclove B.V. Solidne, plastikowe opakowanie, w którym znajdują się kapsułki, jest dodatkowo zabezpieczone folią, więc zabezpiecza to przed ich uszkodzeniem i zapewnia sterylność.

To co najważniejsze – to skład tego wyrobu medycznego. Każda kapsułka to:

1,65×10^9 cfu bakterii:

  • Bifidobacterium bifidum W28
  • Lactobacillus acidophilus W70
  • Lactobacillus brevis W63
  • Lactobacillus helveticus W74
  • Lactobacillus plantarum W21
  • Lactobacillus salivarius W24

Skład uzupełniają celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, laktoferyna. Producent zapewnia, że pozbawiony jest konserwantów. Zawiera śladowe ilości mleka.

Zobacz również
sanprobi stress

Na czym polega nowa formuła?

Celuloza mikrokrystaliczna, która pojawiła się w nowej wersji Femi+ ma mniejszy rozmiar cząsteczki, mniejsza jest też masa całej kapsułki – to sprawia, że wygoda stosowania jest wyższa. Co ważne zawartość liczba bakterii nie uległa zmniejszeniu.

Dla kogo?

Sanprobi Femi+ to probiotyk, który sprawdza się przy zapobieganiu i łagodzeniu zaburzeń flory bakteryjnej pochwy. Szczególnie przydatny może być więc przy wtórnych i nawracających zakażeniach ale również profilaktycznie, gdy narażone jesteśmy na czynniki podnoszące ryzyko zaburzeń (min. menopauza, ingerencje medyczne, mentruacja, połóg, itd.) Kobietami dla których jest on niewskazany są jedynie kobiety w ciąży (z uwagi na brak badań na ten temat) oraz osoby, które mogłyby być uczulone na któryś ze składników. Nie należy go także stosować w trakcie miesięczki. Nie ma żadnych przeciwwskazań dotyczących kobiet karmiących piersią. Dla innych – stosowanie probiotyku może stanowić nieocenioną pomoc w zachowaniu równowagi bakteryjnej.

0 0 głosuj
Oceń artykuł :-)
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie swoje komentarze