Sanprobi Femi+

Avatar photo

Sanprobi Femi+ to probiotyk ginekologiczny, stworzony dla kobiet. W ostatnim czasie na rynek weszła jego nowa, ulepszona formuła. Dzisiejszy wpis z serii „dietetyk w supermarkecie” poświęcamy temu probiotykowi. Dowiecie się z niego czym jest Sanprobi Femi+ i dla kogo jest przeznaczony.

Czyli jak zapobiegać infekcjom intymnym

Sanprobi Femi+ został stworzony z myślą o wzmocnieniu naturalnej flory bakteryjnej pochwy, która jest narażona na zaburzenia równowagi przez między innymi wzrost bakterii patogennych. Efektem tego mogą być występujące stany zapalne. Zaburzenia te wynikać mogą z wielu różnych czynników, z których jedynie wybrane to nieprawidłowa higiena naruszająca mikroflorę oraz higiena współżycia. Kapsułki stosuje się dopochwowo – przed snem. Do produktu dołączona jest ulotka, która zawiera krótką instrukcję stosowania wraz ze szczegółami o długości stosowania.

Sanprobi Femi+ stosowane powinno być przez 5 dni od dnia zakończenia miesięczki (tyle kapsułek ile znajdziemy w opakowaniu) działa przez 30 dni. Jego działanie polega z jednej strony na niszczeniu patogenów (przez „niszczenie” ich biofilmu), z drugiej zaś na odbudowie flory bakteryjnej pochwy.

Skład Sanprobi Femi+

sklad sanprobi femi plus To co znajdziemy wewnątrz opakowania to 5 kapsułek dopochwowych z wyselekcjonowanymi szczepami bakterii. Wytwórcą wyrobu jest holenderski Winclove B.V. Solidne, plastikowe opakowanie, w którym znajdują się kapsułki, jest dodatkowo zabezpieczone folią, więc zabezpiecza to przed ich uszkodzeniem i zapewnia sterylność.

To co najważniejsze – to skład tego wyrobu medycznego. Każda kapsułka to:

1,65×10^9 cfu bakterii:

  • Bifidobacterium bifidum W28
  • Lactobacillus acidophilus W70
  • Lactobacillus brevis W63
  • Lactobacillus helveticus W74
  • Lactobacillus plantarum W21
  • Lactobacillus salivarius W24

Skład uzupełniają celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, laktoferyna. Producent zapewnia, że pozbawiony jest konserwantów. Zawiera śladowe ilości mleka.

Na czym polega nowa formuła?

Celuloza mikrokrystaliczna, która pojawiła się w nowej wersji Femi+ ma mniejszy rozmiar cząsteczki, mniejsza jest też masa całej kapsułki – to sprawia, że wygoda stosowania jest wyższa. Co ważne zawartość liczba bakterii nie uległa zmniejszeniu.

Dla kogo?

Sanprobi Femi+ to probiotyk, który sprawdza się przy zapobieganiu i łagodzeniu zaburzeń flory bakteryjnej pochwy. Szczególnie przydatny może być więc przy wtórnych i nawracających zakażeniach ale również profilaktycznie, gdy narażone jesteśmy na czynniki podnoszące ryzyko zaburzeń (min. menopauza, ingerencje medyczne, mentruacja, połóg, itd.) Kobietami dla których jest on niewskazany są jedynie kobiety w ciąży (z uwagi na brak badań na ten temat) oraz osoby, które mogłyby być uczulone na któryś ze składników. Nie należy go także stosować w trakcie miesięczki. Nie ma żadnych przeciwwskazań dotyczących kobiet karmiących piersią. Dla innych – stosowanie probiotyku może stanowić nieocenioną pomoc w zachowaniu równowagi bakteryjnej.