DIETICO – Najnowszy w Polsce program dla dietetyków do układania jadłospisów

Początek 2018 roku przyniósł dietetykom i żywieniowcom nowe narzędzie do układania diet i obsługi pacjenta w gabinecie dietetycznym. Mowa o DIETICO – platformie dostępnej online.

Dietico to program uwzględniający potrzeby dietetyków chcących szybko i efektywnie tworzyć zbilansowane plany żywieniowe oraz w spójny i wnikliwy sposób przeprowadzić wizytę pacjenta w swojej poradni.

Niewątpliwie twórcy tego narzędzia postawili przede wszystkim na zbudowanie precyzyjnej wyszukiwarki potraw z bazy aż 1200 przepisów dostępnych dla Użytkowników. Dietetykom z pewnością spodoba się to, jak szybko można znaleźć w bazie szukaną potrawę, zachowując przy tym w pełni zindywidualizowane podejście do pacjenta.

Wyszukiwarka po lewej stronie posiada filtry pozwalające na precyzyjne wyszukanie odpowiedniego dania.

Potrawy można wyszukiwać pod kątem konkretnych wartości odżywczych, jak i indeksu glikemicznego, ładunku glikemicznego, wymienników węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych.

To, co wyróżnia ten program na tle konkurencji to bardzo ciekawe rozwiązanie w ustawieniach wyszukiwarki uwzględniające sezonowość produktów. Podczas wyszukiwania dań można pominąć przepisy zawierające produkty niedostępne aktualnie w sklepach (program bierze pod uwagę miesiąc, w jakim układamy jadłospis).

Mamy też możliwość dopasowania potraw pod kątem wyposażenia kuchennego, którym dysponuje pacjent.

Poza intuicyjną, precyzyjną wyszukiwarką autorzy Dietico stworzyli również w swoim programie bardzo pomocną  funkcjonalność, która ma na celu ostrzeżenie dietetyka, w momencie wprowadzania do jadłospisu dania, użytego już w poprzednich jadłospisach. Dzięki temu dietetyk unika powielania potraw u konkretnego pacjenta. Co ciekawe, program wykrywa powielone dania do pół roku wstecz i pokazuje przy tym 3 ostatnie daty, kiedy dana potrawa była wykorzystana.

Program odpowiednimi symbolami informuje również o wprowadzeniu do jadłospisu potraw z produktami nielubianymi lub alergizującymi dla pacjenta, co pozwala dietetykowi na szybką reakcję i zamianę niewskazanych produktów.

Co jeszcze możemy znaleźć w programie?

– tworzenie swojej bazy przepisów, niedostępnej innym użytkownikom serwisu

– dowolne edytowanie potraw z bazy programu

– dodawanie własnych produktów

– wprowadzanie pomiarów i danych z analizatorów składu ciała

– szczegółowy wywiad żywieniowy

– możliwość tworzenia własnych szablonów jadłospisów

Zobacz również
dieta na regenerację wątroby

– wydruk z planem diety i listą zakupów dla pacjenta.

 

Do tego prosta, a zarazem efektowna szata graficzna programu sprawia, że jego obsługa jest intuicyjna i przyjemna.

Dzięki temu, że zespół Dietico wyszedł na przeciw oczekiwaniom dietetyków o udostępnionych w nim funkcjonalnościach z pewnością zyska on wiele zadowolonych Użytkowników.

Program można bezpłatnie testować przez dwa tygodnie i zapoznać się ze wszystkimi funkcjonalnościami do czego serdecznie zapraszamy.

Przejdź do dietico.pl >