Teraz czytasz
16 powodów, aby zacząć dzień od wody z cytryną

16 powodów, aby zacząć dzień od wody z cytryną

Aleksander
woda z cytryną

Dodając sok z cytryny do wody, nie tylko gasi on pragnienie lepiej niż jakikolwiek inny napój, ale również odżywia nasz organizm w dodatkowe witaminy, minerały i pierwiastki. Cytryna  z wodą może być uważana za najlepszy naturalny wzmacniacz energii. Gdy budzimy się rano, nasz organizm jest odwodniony i potrzebuje wody, aby oczyścić się z toksyn i odświeżyć komórki. Innymi słowy, domowej roboty „lemoniada” pomaga usunąć toksyny, reguluje prawidłowe czynności nerek oraz funkcji przewodu pokarmowego, zmuszając je do pracy.

16 powodów, aby zacząć dzień od wody z cytryną

1. Woda z cytryną dostarcza organizmowi elektrolity, które nawilżają ciało. Cytryna zawiera dobre ilości elektrolitów, takich jak potas, wapń i magnez.

2. Woda z cytryną jest dobra dla stawów, zmniejsza ból stawów i mięśni.

3. Ciepła woda z cytryną pomaga w trawieniu, współpracuje z  innymi enzymami i kwasami, które stymulują wydzielanie soku żołądkowego.

4. Wątroba pobudzona jest do pracy przez wodę z cytryną.

5. Woda z cytryną oczyszcza wątrobę. Sok z cytryny pobudza wątrobę do uwolnienia toksyn.

6. Woda z cytryną pomaga w walce z zakażeniami dróg oddechowych, bólem gardła i zapaleniem migdałków. Wynika to z właściwości przeciwzapalnych cytryny.

7. Ciepła woda z cytryną pomaga regulować naturalny ruch jelit.

8. Woda z cytryną jest przydatna do prawidłowej pracy metabolizmu. Cytryna jest silnym przeciwutleniaczem, chroni organizm przed wolnymi rodnikami i wzmacnia system odpornościowy.

9. Woda z cytryną pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego ( cytryna ma wysoką zawartość potasu). Depresja i lęk są często wynikiem niskiego poziomu potasu we krwi.

10. Woda z cytryną może pomóc obniżyć ciśnienie krwi.

11. Woda z cytryną jest dobra dla skóry. Witamina C w cytrynie poprawia jej wygląd.

Zobacz również

12. Woda z cytryną jest korzystna dla kobiet w ciąży. Cytryny są naładowane witaminą C,  pomagają organizmowi poradzić sobie z wirusami. Ponadto, witamina C pomaga w tworzeniu tkanki kostnej płodu. Jednocześnie, ze względu na wysoką zawartość potasu, mieszanina wody z cytryną ułatwia formowanie komórek mózgu i układu nerwowego dziecka.

13. Woda z cytryną łagodzi zgagę.

14. Woda z cytryną pomaga rozpuścić kamienie żółciowe, kamienie nerkowe, kamienie trzustki i złogi wapnia.

15. Woda z cytryną pomaga w redukcji masy ciała. Cytryny zawierają błonnik oraz pektyny, które pomagają tłumić apetyt.

16. Wodę z cytryną niektórzy uważają za skuteczną broń w zapobieganiu nowotworom. Jest to spowodowane tym, że cytryny są wysoce alkaliczną żywnością, zaś liczne badania wykazały, że rak nie rozwija się w środowisku zasadowym.

0 0 głosuj
Oceń artykuł :-)
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie swoje komentarze