Czy bób tuczy?

Avatar photo
bób a odchudzanie

Sezon na bób w pełni ale czy osoby dające o linię mogą jeść go bez ograniczeń? Bób to przede wszystkim bogactwo składników odżywczych jak białka, węglowodany, żelazo, magnez i miedź. Więcej na ten temat można przeczytać w oddzielnym artykule ( >tutaj< ).

Dlaczego bób to dobry pomysł dla osób na diecie?

Ponieważ zawiera dużo białka oraz błonnika. Oba te składniki mają poparte badaniami naukowymi korzystne działanie na kontrolowanie apetytu. Ale to nie wszystko:

Bób a odchudzanie

Ile kalorii ma bób?

Warzywo to jest stosunkowo niskokaloryczne, gdyż jedna szklanka ugotowanych nasion bobu to niecałe 200 kcal

Czy bób jest kaloryczny?

Kupując opakowanie bobu (zazwyczaj pakowanych po kilogramie) warto podzielić je na dwie porcje – połowa paczki dostarczy około 400 kcal, co odpowiada kaloryczności porcji obiadowej.

Zobacz również
dieta atlantycka

Czy bób faktycznie pomaga stać się bardziej sytym?

Tak. Jako warzywo strączkowe bób zawiera pokaźną ilość błonnika, przez co jedzenie go przyczynia się do oczyszczania organizmu – pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu, ogranicza wchłanianie metali ciężkich, a także wspomaga rozwój przyjaznej flory bakteryjnej stymulującej odporność. Ma też również tę cenną właściwość, że powoduje wrażenie sytości.

Czy na diecie mogę jeść bób w nieograniczonej ilości?

Niestety nie. Jedzmy bób, ponieważ wspomaga prawidłowe funkcjonowanie organizmu – jednak nie przesadzajmy z jego ilością, kiedy chcemy się odchudzać i podzielmy zakupione nasiona przynajmniej na dwie porcje.