Siedmiomilowe podróże. Przewodnik po Polsce dla dzieci – Jacqueline Rowiecka [Recenzja]

Avatar photo

Dbałość o rozwijanie dziecięcych zainteresowań w jak najszerszym zakresie jest często jednym z najważniejszych celów, jakie stawiają przed sobą rodzice. Szukają oni atrakcyjnych materiałów i pomocy naukowych, by rozbudzić w dzieciach pasję do eksploracji otaczającego je świata. Nic jednak tak pozytywnie nie wspiera rozwoju maluchów, jak podróże. Autorka  „Siedmiomilowych podróży” postanowiła przybliżyć najmłodszym czytelnikom najciekawsze polskie miasta w atrakcyjny, a jednocześnie wielowątkowy i pomysłowy sposób.

Tytuł: SIEDMIOMILOWE PODRÓŻE. Przewodnik po Polsce dla dzieci
Autor: Jacqueline Rowiecka
Rok wydania: 2022

Gdzie zabiorą dziecko „Siedmiomilowe podróże„?

Jacqueline Rowiecka zaprosiła dzieci na wycieczki po Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Toruniu, Wrocławiu i Gdańsku. Trasa książki wiedzie także przez Zakopane, otaczające je malownicze doliny i jeden z najpiękniejszych parków narodowych. To, co wyróżnia „Siedmiomilowe podróże” spośród podobnych książek podróżniczych dla dzieci to elementy edukacji żywieniowej.

Autorka przybliżyła czytelnikom regionalne potrawy przygotowywane w opisanych miejscowościach. Wytłumaczyła związane z nimi tradycje, sposób przyrządzenia oraz składniki, z których powstają. Dołączyła także kilka przepisów do samodzielnego wykonania przez dzieci i ich opiekunów.

Jacqueline Rowiecka jest przekonana, że smak potraw tworzy wiele czynników takich jak atmosfera, miejsce i świeże, lokalne produkty, z czym trudno się nie zgodzić. Czy wiecie, skąd pochodzą rogale produkty, z czym i z czego się je robi? Czym są szagówki i gzik a z czym najlepiej podawać knackwurst? Kto zajada się moskolami? O tym wszystkim przeczytacie w książce Jacqueline Rowieckiej Siedmiomilowe podróże.

Zobacz również

Czy warto sięgnąć po książkę?

Książka z pewnością zainteresuje dzieci w przedziale wiekowym 5-10 lat. Bez wątpienia również rodzice z przyjemnością wybiorą się w fascynującą podróż po kraju i z pewnością dowiedzą się kilku zaskakujących ciekawostek.