Smartfon vs Notatnik a Odchudzanie

Avatar photo
smartfon notatnik

Stary, tradycyjny notatnik jest świetnym sposobem do tego, żeby śledzić postępy odchudzania. Badania potwierdziły, że jest skuteczny we wspomaganiu procesu odchudzania. Ale tak po prawdzie… kto zapisywałby żmudnie spożyte potrawy podczas gdy dostępne aplikacje czy to na komputer, czy to na telefon znakomicie pomagają i zachęcają atrakcyjną grafiką i statystykami do częstego z nich korzystania? Czy smartfon potrafi zastąpić notatnik we wspomaganiu odchudzania? Badacze z University of Leeds potwierdzają.

Smartfon lepszy niż notatnik

To prawda – badania przeprowadzone na przykładzie darmowej aplikacji dostępnej w Google Play – My Meal Mate wskazują, że nie tylko mogą aplikacje zastąpić notatnik ale są od niego lepsze. Aby sprawdzić jaki wpływ ma wykorzystanie aplikacji mobilnych porównano grupę osób korzystających z papierowego notatnika oraz ze wspomnianej aplikacji, a także aplikacji na komputer dostępnej online. Jak się okazało użytkownicy aplikacji na telefon zrzucili aż trzy razy tyle kilogramów, co korzystający z notatnika. Grupa badana objęła 128 osób.

Grupa korzystająca ze smartfona zrzuciła przeciętnie 3,5 kilograma w ciągu pół roku, grupa korzystająca z aplikacji dostępnej przez komputer online – 2,3 kilograma – zaś osoby korzystające z notatnika – jedynie 1,4 kilograma.

Dlaczego aplikacje działają?

Ich wyższością nad tradycyjnym notatnikiem jest to, że błyskawicznie podają informacje na temat tego ile zjedliśmy danych składników odżywczych, kalorii. Przy tradycyjnym notatniku śledzenie diety jest żmudne – w przypadku aplikacji do odchudzania jest przyjemne, łatwe a nawet może stanowić zabawę. Aplikacja z której korzystano podczas badania jest dostępna w Google Play – kilka innych, polskojęzycznych aplikacji na odchudzanie znajdziecie w naszym wcześniejszym artykule.

Zobacz również

Źródło: technewsdaily.com