Catering dietetyczny – krok w przejściu na zdrowy tryb życia

Dieta pudełkowa staje się bardzo powszechna, a usługi cateringu dietetycznego nie mogą narzekać na brak pracy i zamówień. A to dlatego, że coraz więcej osób zwraca uwagę na racjonalne i zdrowe odżywianie się, które poza aspektami typowo zdrowotnymi ma przynieść także inne korzyści – te związane z wyglądem. 

Komponowanie codziennego menu tak, by spożywane przez nas posiłki były zdrowe i dostarczały wszelkich niezbędnych składników odżywczych, jest niemałym wyzwaniem. Chodzi nie tylko o dobór produktów najwyższej jakości, ale i o to, by odpowiednio zbilansowane dania były dostosowane do trybu naszego życia i do celów, które dzięki diecie chcemy osiągnąć (istotna jest więc kaloryczność diety). Nie bez znaczenia jest też fakt, że smaczne posiłki pożądane są najbardziej. Niestety z braku czasu – także na zgłębianie wiedzy dotyczącej jedzenia – nie wszyscy jesteśmy w stanie podołać tym wymaganiom. Dlatego dobrze jest przyjrzeć się liście dostępnych diet pudełkowych i być może wybrać którąś dla siebie.

Zdrowa dieta – na czym polega

W skrócie mówiąc: zdrowa dieta to taka, która pozytywnie wpływa na naszą urodę, zdrowie i samopoczucie. Zdrowa dieta musi być przede wszystkim zdrowa dla nas. W związku z tym posiłki powinny być skomponowane tak, by nie zawierały produktów, na które na przykład mamy alergię. Wbrew powszechnej opinii odpowiednia dieta służy nie tylko utracie wagi. Odpowiednio zbilansowane posiłki to także te pomagające przytyć czy też zbudować odpowiednią masę mięśniową. Zdrowa dieta to w końcu taka, która uwzględnia nasze choroby, w związku z czym jest środkiem wspierającym ich leczenie. Taka dieta powinna być po prostu naszym sojusznikiem. Działać pozytywnie na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. W dietach pudełkowych aspekt zdrowotny jest szczególnie brany pod uwagę. Dlatego też są one kompletne w niezbędne składniki odżywcze: białka, zdrowe tłuszcze, węglowodany, witaminy, makro- i mikroelementy. Zdrowa dieta to również eliminowanie składników, które nam generalnie szkodzą, czyli: cukier czy czerwone mięso w nadmiarze. Liczy się także sposób przygotowania posiłków, jeśli chcemy jeść zdrowo. Przede wszystkim trzeba unikać smażenia na głębokim tłuszczu, a jako obróbkę termiczną stosować duszenie, zapiekanie czy gotowanie na parze. Wytycznych jest dużo, dlatego zaletami diety pudełkowej jest przygotowanie jedzenia dla nas według wszystkich wskazówek pomagających uzyskać kompletny posiłek. My dzięki takiej usłudze zyskujemy zaś zdrowie i… bezcenny czas. 

Diety pudełkowe – rodzaje

Pudełkowe jedzenie, czyli catering dietetyczny, to rozwiązanie, dzięki któremu każdego dnia będziemy mieć dostarczane posiłki w odpowiedniej liczbie i o dostosowanej do naszych potrzeb kaloryczności. To nie tylko zdrowe odchudzanie. Wybierając odpowiednią dietę pudełkową, możemy również zdecydować się na odpowiednio zbilansowane posiłki, np.: wegetariańskie, dla sportowców, pomagające w detoksie organizmu czy też bez glutenu i nabiału. Dla tych, którzy chcą jeść smacznie i zdrowo, i są to podstawowe cele, dostępna jest też dieta pudełkowa z daniami domowymi oraz z daniami różnych kuchni świata. Każda z takich diet to dobre samopoczucie.

Zobacz również

Jak wybrać catering dietetyczny 

Ważne, by posiłki przygotowywane były na podstawie informacji dostarczanych przez specjalistów, jakimi są doświadczeni dietetycy. Niektóre firmy specjalizujące się w cateringu dietetycznym, takie jak SuViBox, oferują konsultacje telefoniczne i opiekę dietetyczną, dzięki czemu będziemy mogli rozwiać nasze wątpliwości i zyskamy pewność, że jesteśmy pod dobrą opieką. Wybierając catering dietetyczny, warto też kierować się opiniami oraz pewną elastycznością co do menu i dość bogatą ofertą rodzajów diet i posiłków, którymi będzie charakteryzowała dana firma oferująca dietę pudełkową.