Cudowna Dieta Lorda Byrona

Avatar photo
byron
byron

Myliłby się ten, kto uważa, że irracjonalne diety odchudzające to wymysł naszych czasów. Nie jest też prawdą, że w dawnym czasach celebryci nie promowali ekscentrycznych sposobów na odchudzanie. Przeczy temu chociażby przypadek słynnego poety Lorda Byrona – sławnej osobistości swoich czasów – który na początku XIX wieku wypromował dietę opartą na occie i wodzie oraz bardzo restrykcyjny sposób odżywiania.

Dieta Lorda Byrona

Dieta Lorda Byrona wzięła się z jego własnego zainteresowania utrzymaniem smukłej sylwetki, która początkowo wcale mogła nie przypominać bladego, anorektycznego romantyka znanego z późniejszych jego portretów. Trzeba pamiętać, że w czasach Byrona nie znano jeszcze pojęcia kalorii, więc ówczesna „dietetyka” – o ile można tak ją nazwać, miała o wiele mniejsze podstawy naukowe. Byronowi dzięki swojej diecie udało się zrzucić ponad 30 kilogramów w ciągu pięciu lat. Aby zabić głód chętnie palił również papierosy. Wiele osób spośród mu współczesnych również w ślad za nim chętnie stosowało tego typu restrykcyjną dietę, aby uzyskać modny, szczupły wygląd.

Choć Byron zdawał sobie sprawę, że dieta nie wpływała dobrze na jego zdrowie, to chętnie ją stosował. Nie było to zresztą jedyne jego dietetyczne dziwactwo – pijał również ponoć herbatę zmieszaną z… surowym jajkiem.

Dieta zakłada spożywanie octu zmieszanego z wodą, który miał mieć działanie wspomagające odchudzanie. Co ciekawe dieta znana jest do dnia dzisiejszego, szczególnie chętnie promowane jest spożywanie octu jabłkowego.

Zobacz również
guma do żucia

Ważne, aby pamiętać, że niezależnie od sympatii do poety – więcej zaufania w tym względzie należy powierzyć swojemu dietetykowi bądź lekarzowi i z nimi układać plan dietetyczny…

Źródła: