Dietetyka Przyszłości – Program Dietetykpro.pl

Avatar photo

DietetykPro to specjalistyczny program i portal stworzony przez dietetyków dla dietetyków przy współpracy Unii Europejskiej. Program umożliwia generowanie diety oraz prowadzenie poradni dietetycznej w Internecie, dostęp do ogromnej bazy produktów oraz potraw – ponad 6 tysięcy. DietetykPro to także proste i intuicyjne przeprowadzenie wywiadu żywieniowego dzięki obecności wirtualnego „asystenta dietetyka”.

Dietetyk_baner

Jak działa DietetykPro?

To pionierski program na polskim rynku, który działa online i jest dostępny na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu – niezależnie od tego czy jest to laptop, tablet, a nawet smartfon. DietetykPro służy do układania diet oraz oferuje szereg możliwości, które przyspieszają i ułatwiają pracę dietetykom. To platforma, gdzie użytkownik w jednym miejscu ma dostęp do wszystkich niezbędnych narzędzi:

 • kartotek pacjentów zawierających historie wizyt, wyniki badań
 • wszystkich ułożonych jadłospisów
 • statystyk porównujących wywiady żywieniowe, pomiary, analizę składu ciała, zalecenia
 • stałego kontaktu z pacjentami: konto online pacjenta dostępne m.in. na smartphonie

KOŁO

Po zalogowaniu dietetyk widzi intuicyjny panel startowy z widgetami ułatwiającymi poruszanie się po programie:

 • znajdź oraz dodaj pacjenta czyli łatwy i szybki dostęp do kartotek
 • dodaj produkt, potrawę, alergię, chorobę – indywidualna baza w jednym miejscu
 • wiadomości od pacjentów
 • terminarz wizyt
 • własne notatki
 • artykuły ze świata dietetyki oraz wywiady z ekspertami z portalu dietetykpro.pl

Program DietetykPro jest wsparciem dla dietetyka i ułatwia, a przede wszystkim przyspiesza pracę związaną z najważniejszymi obliczeniami, wywiadem żywieniowym oraz przygotowaniem diety. Dzięki możliwości zaznaczenia choroby, alergii oraz nietolerancji pokarmowej, preferencji żywieniowych pacjenta w wywiadzie z nim, dietetyk ma pewność, że układając dietę nie zaleci niepożądanego produktu. Jest to kolejne rozwiązanie znacznie usprawniające przygotowanie jadłospisu w programie.

Od 3 lat bez żadnych podwyżek!

To co wyróżnia program to fakt, że mimo tylu opcji i przejrzystego działania posiada bardzo atrakcyjną cenę w porównaniu do innych tego typu programów. Pełny dostęp do wszystkich opcji to jedyne 246 zł brutto (200 zł netto) za rok! Kolejną zaletą programu jest brak limitów i ograniczeń, ponieważ w DietetykPro jest jedna cena bez względu na ilość przeprowadzonych wywiadów, wygenerowanych jadłospisów oraz wprowadzonych pacjentów. Dlaczego jest tak tanio? Twórcy programu podkreślają, że „misją i głównym założeniem firmy jest to, by program DietetykPro był dostępny dla wszystkich dietetyków, również tych stawiających pierwsze kroki w zawodzie dietetyka”.

Przyszłych użytkowników zainteresuje również fakt, że program DietetykPro jest na bieżąco aktualizowany m.in. o nowe przepisy, produkty, ulepszenia w oparciu o najnowsze normy, a wszystkie wprowadzone zmiany są bezpłatne i od razu widoczne na koncie dietetyka i nie wymagają żadnego pobierania czy aktualizacji.

Nowy wymiar wizyty

W programie dietetyk może przeprowadzić kompleksowy wywiad żywieniowy, do którego może dodać własne pytania. Ogromną zaletą programu jest obecność „asystenta dietetyka” – sztucznej inteligencji, która na bieżąco informuje użytkownika o:

 • pomiarach (BMI, WHR, wzór Lorentza, Broca, Harrisa-Benedicta, Mifflina)
 • obliczeniach (PPM, CPM)
 • wskazówkach (dotyczących masy ciała, chorób, alergii)
 • normach dobowych
 • produktach zalecanych oraz tych, których należy unikać tworząc dietę.
Na wydruku dietetyk może umieścić logo swojego gabinetu
Na wydruku dietetyk może umieścić logo swojego gabinetu

Podsumowaniem wizyty jest wydruk z przeprowadzonego wywiadu, który jest czytelny i w graficzny sposób przedstawia pacjentowi najważniejsze informacje:

 • BMI
 • analizę % składu ciała
 • pomiary
 • wskaźniki
 • normy dobowe na składniki odżywcze
 • notatki od dietetyka
 • Na wydruku dietetyk może umieścić logo swojego gabinetu.

Układaj diety i zapisuj szablony

Tworzenie jadłospisu w programie jest bardzo intuicyjne. Jest to zasługa wbudowanej bazy produktów oraz potraw – liczącej ok. 6 tys. pozycji. Dużym plusem jest opcja dodania własnych produktów, przepisów, kopiowanie przygotowanych już posiłków na inne dni. Program umożliwia edytowanie potraw i produktów z bazy programu: usuwanie lub dodanie składników, zmiana gramatury i na tej podstawie tworzenie swojej własnej. Takie rozwiązanie znacznie przyspiesza pracę w programie.

DietetykPro umożliwia również zapisywanie szablonów diet na podstawie których można w szybki sposób przygotować jadłospis dla innych pacjentów.

Bardzo pomocne są również ustawienia diety, które wynikają z przeprowadzonego wywiadu żywieniowego z pacjentem (czyli jego pomiary, bilans norm dobowych, CPM, PPM, itp.). Dietetyk może również wprowadzać swoje własne ustawienia do programu w tabeli dziennego zapotrzebowania na składniki pokarmowe zmieniając:

 • kaloryczność
 • rozkład % i g białka, tłuszczy, węglowodanów, błonnika
 • rozkład % posiłków
 • ilość posiłków w ciągu dnia

Dietetyk_składniki

Kolejnym intuicyjnym rozwiązaniem w programie DietetykPro jest wskazywanie na bieżąco czy dana norma została spełniona każdego dnia diety. Dzięki temu dietetyk wie, że czy konkretna wartość jest przekroczona, zaniżona czy prawidłowo zbilansowana oraz ile wartości pozostało do spełnienia dziennej / tygodniowej normy. W programie oprócz podstawowych norm takich jak kaloryczność, białka, tłuszcze, węglowodany, wprowadzone są również kwasy tłuszczowe nasycone, nienasycone, aminokwasy, składniki mineralne, witaminy oraz wiele innych, których łącznie jest aż 58!

Zobacz również

Ponadto w programie są dostępne miary domowe, które są bardzo pomocne, gdy dietetyk przekazuje jadłospis pacjentowi.

Dietetyk_macKonto pacjenta

Pacjent otrzymuje od dietetyka dostęp do programu, logując się na swoje konto w sklepie widzi na smartfonie zakupy na cały dzień/tydzień. W sytuacji, gdy pacjent potrzebuje dodatkowej motywacji lub wskazówek może być w stałym kontakcie ze swoim dietetykiem dzięki możliwości komunikowania się z nim za pośrednictwem programu.

Bezpieczeństwo danych

W związku z akredytacją Unii Europejskiej w zakresie wprowadzenia innowacyjnego narzędzia wspomagającego pracę dietetyków, zapisane dane w programie są przetrzymywane w bezpiecznej chmurze oraz szczególnie zabezpieczone – DietetykPro posiada certyfikaty szyfrujące SSL.

dzwon

DietetykPro jako jedyne narzędzie pracy dietetyka?

Zdecydowanie tak! Dzięki kompleksowym rozwiązaniom i łatwości poruszania się po programie, DietetykPro powinien zadowolić nawet najbardziej wymagających dietetyków.

DietetykPro to wciąż rozwijająca się platforma dla dietetyków, która zyskała rzeszę fanów liczącą obecnie ponad 2000 czynnych zawodowo dietetyków i co najważniejsze ta liczba stale rośnie dzięki wysokiej jakości, niskiej cenie oraz kompleksowości programu. DietetykPro pozwala płynnie przenieść zawód dietetyka w przyszłość.

Dla niezdecydowanych – możliwe jest obejrzenie działania narzędzia w wersji na żywo:

Przejdź do wersji demo DietetykPro >