Hydrożele na odchudzanie

Avatar photo
hydrożele

Jeśli hydrożele kojarzyły Wam się do tej pory z ogrodnictwem albo… z niczym – to czas na lekturę tego artykułu. Laboratoria są obecnie w trakcie zaawansowanych badań nad inteligentnymi pigułkami w postaci hydrożelu, które mogą skutecznie i bezpiecznie pomagać w odchudzaniu. Na czym polega wyższość hydrożelu nad typowymi suplementami diety?

Czym jest hydrożel?

Sama podstawa hydrożelu może być wielkości ziarenka cukru – jednak w połączeniu z wodą znacznie zwiększa objętość. To zaś sprawia, że po jej połknięciu pęcznieje w brzuchu, rozpychając i stymulując ściany żołądka. Organizm odczytuje to zjawisko jako sygnał o tym, że jest już syty – tym samym ograniczając potrzebę spożywania nadprogramowych kalorii.

Czy hydrożel odchudza?

Badania przeprowadzone przez producenta hydrożelu wskazują, że może wspierać odchudzanie – choć zapewne wymagałby dodatkowych badań. Pierwsze wyniki podano już w roku 2010. Najświeższe wskazały na to, że dawkując średnią ilościowo dawkę uczestnicy zrzucali 6,1% masy ciała, wysoką dawkę 4,5% masy ciała, zaś przy placebo tylko 4,1% (to zachowanie tłumaczy się trudniejszym dostosowaniem do większych dawek specyfiku).

Gelesis100 – jak zaawansowany jest projekt?

Obecnie producent hydrożelu przeprowadził wspomniane badania, kolejnym, trudnym krokiem będzie uzyskanie aprobaty ze strony FDA (Food and Drug Administration) – chodzi tu zarówno o udowodnienie, że hydrożel działa w dłuższym okresie czasu jako skuteczny środek oraz że spełnia wymogi bezpieczeństwa.

Zobacz również

Hydrożele – skutki uboczne

Podczas badań zauważono objawy stosowania hydrożelu w postaci wzdęć, biegunki i bólów brzucha. Zapewne wraz z rozwojem toku badań będzie można powiedzieć na ten temat więcej.

Źródło: medicalnewstoday.com