Podsumowanie Konferencji Congressus Dietetica 2017

Avatar photo

W ostatnich dwóch dniach (17 i 18 marca 2017) w Łodzi miała miejsce jedna z największych dorocznych konferencji branżowych – Congressus Dietetica, organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Dietetyków, której również jednym z patronów medialnych był portal Dietetycy.org.pl. Przedstawiamy krótkie podsumowanie tego, co się w tym czasie działo.

Oba dni konferencji podzielone zostały na 3 panele wykładowe, w czasie których zostały zaprezentowane najciekawsze wyniki badań z dziedziny żywienia i dietetyki opracowane zarówno przez zespoły jak i indywidualnych badaczy.

Prelegenci reprezentowali ośrodki badawcze z całego kraju – a poziom wykładów był bardzo wysoki, o czym świadczyć mogą liczne wnikliwe pytania zadawane wykładowcom przez słuchaczy. W ramach Congressus Dietetica miała miejsce również sesja posterowa, w  której zostali wyłonieni i nagrodzeni zwycięzcy najlepszej pracy.

Wszyscy prelegenci przygotowali wnikliwe i merytoryczne wykłady, każdy mógł znaleźć coś dla siebie i z rozmów kuluarowych wiem, że nie da się wskazać jednego hitu wydarzenia, każdy słuchacz ma na pewno swoje opinie w tym zakresie. Tematami, które mnie osobiście najbardziej zainspirowały były między innymi: zastosowanie diety ketogennej w chorobach neurologicznych w opracowaniu pani dr M. Dudzińskiej, gdzie autorka przedstawiła najnowsze doniesienia naukowe i wyraźnie zaznaczyła, że ten rodzaj diety powinien być stosowany wyłącznie ze wskazań medycznych i pod ścisłą kontrolą lekarską. Wykład przedstawiony przez panią dr D.Wydro dotyczący suplementacji kwasu gamma – linolenowego był bardzo precyzyjny, poparty najnowszymi doniesieniami literaturowymi z ponad 80 źródeł.

Mimo napiętego harmonogramu, frekwencja dopisała – w wykładach uczestniczyło kilkuset dietetyków, podejmujących dyskusje z prelegentami jak i między sobą w części kuluarowej.

Konferencja Congressus Dietetica to bez wątpienia jedno z ważniejszych wydarzeń w środowisku dietetycznym, która rok rocznie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Mam nadzieję, że w jeszcze większym gronie spotkamy się za rok.

Zapraszamy do dzielenia się Waszymi spostrzeżeniami na temat wydarzenia w komentarzach!

Zobacz również
trawienie