Prolaktyna 2018

Avatar photo

TRZECIA EDYCJA: KONFERENCJA POŚWIĘCONA KARMIENIU PIERSIĄ

(patronat medialny dietetycy.org.pl)

14 kwietnia 2018 w Warszawie odbędzie się trzecia edycja konferencji PROLAKTYNA. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Promocji Karmienia Piersią, która od 2015 roku zajmuje się wspieraniem rodziców w karmieniu piersią i upowszechnianiem wiedzy o karmieniu piersią.

Rejestracja na wydarzenie odbywa się na stronie: www.prolaktyna.fpkp.pl i potrwa do 12 kwietnia 2018 roku. Do 28 lutego wejściówki można zakupić w przedsprzedaży w atrakcyjnej cenie.
Przewidziane są punkty edukacyjne dla osób wykonujących zawody medyczne oraz punkty CERP dla Międzynarodowych Konsultantów Laktacyjnych IBCLC.
Konferencja odbywa się pod honorowym patronatem UNICEF Polska oraz Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Gościem zagranicznym konferencji będzie światowej sławy międzynarodowa Konsultantka Laktacyjna Nancy Mohrbacher, autorka licznych publikacji o karmieniu piersią wydanych w języku angielskim oraz książek, w tym m.in. „Karmienie piersią, siedem naturalnych praw”. Jako jedna z pierwszych została nagrodzona tytułem FILCA przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Konsultantów Laktacyjnych. Prowadzi praktykę w Chicago oraz podróżuje po świecie jako prelegentka najważniejszych międzynarodowych konferencji o karmieniu piersią.
W konferencji wezmą też udział wybitni specjaliści polscy.

Wykład wygłosi dr n. med. Paweł Grzesiowski – wybitny pediatra i immunolog. Opowie on o wpływie karmienia piersią na mikrobiom układu pokarmowego dziecka karmionego piersią.

Odbędzie się także panel dyskusyjny, podczas którego poruszony zostanie temat dobrych praktyk opieki laktacyjnej w polskich szpitalach. W panelu zasiądą: dr n. med. Urszula Bernatowicz-Łojko, dr hab. n. med. Maria Wilińska, mgr Agnieszka Muszyńska CDL, prof. dr hab. n. med. Barbara Kowalewska-Kantecka – prowadzenie: mgr inż. Małgorzata Jackowska.

patronat honorowy:

Zobacz również

UNICEF Polska, Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych

patronaty:

Fundacja Rodzić po Ludzku, Fundacja Opieki Okołoporodowej, Fundacja Matecznik, Polskie Towarzystwo Konsultantów i Doradców Laktacyjnych, La Leche League Polska, Fundacja Bank Mleka Kobiecego,