Ranking – Najlepszy Majonez

Avatar photo
najlepszy majonez

Sosy majonezowe nazywane zazwyczaj po prostu majonezem są niezwykle popularnym składnikiem wielu potraw oraz dekoracją kanapek, sałatek. Chociaż możliwe jest jego domowe przygotowanie przy pomocy prostych składników, zazwyczaj wybieramy jednak produkty gotowe.

Najlepsza marka majonezu

Majonezy nie cieszą się zbyt dobrą opinią dietetyków, ponieważ jest to produkt bardzo kaloryczny. Nie jest przyjazny dla osób na diecie (nawet jeśli jest to wersja light) ani chorych na kamicę żółciową. Opiera się on na oleju, occie i żółtku jajka. Producenci czasami zamiast żółtka dodają lecytynę, wiele ulepszaczy smaku stąd też różnice w tym jak dobry jest majonez pomiędzy różnymi producentami – są bardzo widoczne.

Majonezy różnią się względem powyższego również trwałością – zazwyczaj majonez po otwarciu szybko jełczeje i zmienia smak. Warto przy zakupie dobrze zlustrować etykietę ze składem naszego ulubionego majonezu, żeby zobaczyć co tak naprawdę jemy.

Najlepszy i najsmaczniejszy

W poniższym zestawieniu tradycyjnie wybraliśmy najbardziej popularne majonezy dostępne na naszym rynku – wśród nich Hellmann’s, Kielecki, Winiary,  Roleski, Oak Lane, Motyl, Mosso, Fanex, Agrovita, Vitaquell, Kętrzyn, Fruktus,  Białuty, Ocetix oraz Tarsmak. Który z nich jest najlepszy? Decyzja zależy od Waszych głosów !

Zobacz również
reumatoidalne zapalenie stawów

Która marka majonezu jest najlepsza ?

[rnkrwp id=”922722″ height=”1148″ ]

Zapraszamy również do zagłosowania w poprzednim rankingu:

najlepsze sery

Najlepsze gatunki sera