Rynek usług dietetycznych w Polsce 2016

Avatar photo
rynek dietetyczny 2016

Przedstawiamy czwarty, coroczny raport na temat nasilenia konkurencji w branży usług dietetycznych w największych miastach Polski. Jak co roku – zebraliśmy w nim informacje na temat tego jak kształtuje się stosunek liczby aktywnych gabinetów dietetycznych do zainteresowania ofertą usług dietetycznych. Słowem przypomnienia o metodyce raportu:

Rynek dietetyczny w Polsce

Poniżej znaleźć można zestawienie wskaźników konkurencyjności na tle ludności, zainteresowania usługami dietetycznymi oraz ilości gabinetów dietetycznych w kilkunastu głównych miastach Polski. Wskaźnik konkurencyjności to szacowany indeks ilości potencjalnych klientów, przypadających na jeden gabinet dietetyczny w danym mieście. Tym samym gabinety w mieście z indeksem 1 mają bardzo słabą konkurencję w swoim regionie, zaś te z indeksem 10 – działają na bardzo nasyconym terenie(mniej potencjalnych klientów przypadających na jednego dietetyka).

Komentarz do raportu

Po raz kolejny rynkiem z największym nasyceniem poradniami dietetycznymi okazuje się Warszawa. Tak jest już co roku. Jest to też jednak największy rynek – oznacza to, że aby skutecznie prowadzić poradnię w stolicy – trzeba więcej wysiłku ale też ci, którym się to uda mogą liczyć na kolejki w gabinetach.

W raporcie dostrzeżecie również zmianę w stosunku do zeszłego roku na pozycji 2 i 3 – to Katowice, które prześcignęły w rynkowym nasyceniu Gdańsk. Jest to miasto w którym rynek staje się trudniejszy z roku na rok – co więcej: gdyby zamiast zainteresowania usługami brać samą liczbę ludności przypadająca na 1 dietetyka – to właśnie Katowice mogłyby być nazwane najtrudniejszym rynkiem w Polsce.

Sytuację dotyczącą cen usług dietetycznych przedstawiamy w oddzielnym raporcie cen usług dietetycznych 2016.

dietetcy

Poniżej znajdziecie porównanie konkurencyjności w miastach wojewódzkich. Gdyby wziąć pod uwagę również mniejsze miasta – w czołówce pojawiłyby się także Zabrze oraz Gdynia.

Zobacz również
jak omijać gmo

konkurencja

Dla wszystkich dietetyków, którzy działają w trudnym otoczeniu rynkowym polecamy jak zawsze nawiązanie współpracy z naszym portalem – z możliwością dotarcia do blisko 150 tysięcy odbiorców miesięcznie – innych specjalistów oraz osób szukających informacji na temat zaleceń żywieniowych. Oczywiście wszystkie opcje promocji są jak zawsze 100% darmowe. Zapraszamy do kontaktu.

 

O raporcie

Raport został przygotowany na podstawie danych GUS dotyczących ludności, ilość potencjalnych klientów została oceniona na podstawie ilości zapytań wysyłanych w wyszukiwarkach internetowych na temat usług w danym mieście, zaś nasycenie gabinetami dietetycznymi przez uśrednione dane z wiodących katalogów, agregujących informacje o gabinetach dietetycznych.