Skuteczne odchudzanie

skuteczne odchudzanie

Aby odchudzanie było skuteczne potrzebna jest przede wszystkim silna motywacja osiągnięcia celu. W serwisie dietetycy.org.pl wychodzimy naprzeciw potrzebom osobom chcącym się odchudzać i krok po kroku doradzamy jak zwycięsko zakończyć odchudzanie.

Odchudzanie krok po kroku

#1 Czy jestem zbyt gruby?

Często jest tak, że mamy skrzywiony obraz siebie samych. Swoją masę porównujemy do wyobrażeń idealnych siebie, czasem zaś do gwiazd ekranu. Czasami prowadzi to do poważnych błędów – ponieważ, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę jedna osoba powinna po prostu więcej ćwiczyć, bez zmiany diety, inna powinna dodatkowo wzbogacić dietę w określone składniki, zaś inne dopiero – intensywnie odchudzać.

Każdy z nas jest inny dlatego zanim zaczniesz się odchudzać należy odpowiednio się zmierzyć – wykorzystując nie tylko wagę łazienkową ale również bardziej zaawansowane wzory:

 #2 Poznaj metody, które w prosty sposób pomogą Ci zrzucić zbędne kilogramy

Chociaż skuteczne odchudzanie nie jest magią i wiele osób może sobie poradzić nawet bez wsparcia specjalisty, to warto zacząć od poznania tego jak niektóre obszary naszego życia wpływają na to jaką mamy masę ciała. Często szybki, stresujący tryb życia i brak czasu na slow food – wpędza nas w trudną sytuację zdrowotną.

Stres i praca

Praca, życie w biegu może sprawiać, że na zdrowe jedzenie zwyczajnie nie mamy czasu. Jednak da się pogodzić życie na wysokich obrotach ze wspaniałą sylwetką – zobacz w jaki sposób:

Sen

Istotne jest nie tylko to co robimy w ciągu dnia, niezmiernie ważne jest również to czy dobrze śpimy oraz czy nie podjadamy w nocy.

Dzieci i rodzina

Odchudzanie dzieci oraz gdy przebywa się z innymi domownikami może stanowić nie lada wyzwanie – ale nie jest to mission impossible:

Jak jeść?

Zobacz co należy jeść i pić, aby osiągnąć lepszą sylwetkę.

Ochudzanie w późniejszym wieku

Mitem jest, że po prostu w późniejszym wieku człowiek przybiera na wadze i nic z tym się nie da zrobić!

 #3 Poznaj wroga – co może przeszkodzić w skutecznym odchudzaniu?

Niezdrowy styl życia to problem często bardzo kompleksowy – niestety część używek wpływa negatywnie nie tylko na stan zdrowia lecz również może powodować problemy z prawidłową masą ciała.

Zobacz również
metabolizm

 #4 Zacznij ćwiczyć

Gdy już jesteś gotowy na rewolucję w żywieniu i trybie życia (na lepsze!), warto również zwiększyć aktywność fizyczną. Oczywiście jeśli masz poważniejsze problemy ze zdrowiem warto przed podjęciem takiej wzmożonej aktywności zasięgnąć opinii lekarza czy dany rodzaj wysiłku jest odpowiedni dla nas.

 #5 Zasięgnij rady u dietetyka

Na rynku wydawniczym i w Internecie jest cały zalew cudownych diet odchudzających jednak każdy specjalista zgodzi się co do tego, że odchudzanie i predyspozycje do niego to kwestia indywidualna. Pomimo stosowania się do wszystkich zdrowych porad i zasad dietetycznych często nie widać wymarzonych efektów. W takich sytuacjach optymalnym rozwiązaniem jest wizyta u specjalisty z zakresu żywienia.

Zobacz dlaczego warto się wybrać do dietetyka, czego spodziewać się podczas wizyty oraz na co uważać:

>>> SZUKAJ PORADNI <<<