3 pozadietetyczne sposoby na odchudzanie

Avatar photo
pozadietetyczne

Chociaż odchudzanie to przede wszystkim odpowiednio przygotowana dieta i zwiększona aktywność fizyczna, to istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, jak dopomóc sobie w tym procesie – głównie od strony psychologicznej, aby odchudzanie było skuteczne. Badania nad niektórymi z nich przeprowadzili badacze z Fred Hutchinson Cancer Research Center. Znaleźli oni trzy podstawowe „tricki”, które mogą pomóc w walce ze zbędnymi kilogramami i które mogą jako dodatkowa pomoc być zlecone pacjentom w trakcie odchudzania.

1. Prowadzenie dziennika diety – wśród kobiet, które prowadziły dzienniki diety spadek masy ciała był średnio o ponad 2,5 kilograma większy niż u kobiet, które dziennika nie prowadziły. W tym przypadku wskazane jest, aby dziennik był możliwie kompletny, dokładny i rzetelny. Możliwe jest prowadzenie dziennika zarówno w wersji tradycyjnej, jak i aplikacji na telefony komórkowe (smartfony).

2. Jeść regulanie, bez omijania dań – choć głodówki i omijanie jedzenia może się wydać w pewnym sensie logiczne przy odchudzaniu, to kobiety, które nie jadły regularnych posiłków – wytracały aż ponad 3,5 kilograma mniej

3. Nie jeść na mieście – badania wskazują, że zdecydowanie łatwiej jest zadbać o linię, gdy jemy posiłki przygotowane w domu. Kobiety, które jadły regularnie (co najmniej raz w tygodniu) na mieście traciły średnio biorąc ponad dwa kilogramy mniej, niż kobiety, które jadły w domu. Szczególnie mocno widać tę różnicę wśród osób, które na mieście jadły lunch.

Zobacz również
baobab

Przeprowadzone badania opublikowane w artykule „Self-Monitoring and Eating-Related Behaviors Are Associated with 12-Month Weight Loss in Postmenopausal Overweight-to-Obese Women ” w Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics obejmowały 123 kobiety w wieku 50-75 lat, które wypełniły kwestionariusze w okresie prowadzenia diety odchudzającej.