Dieta i jej wpływ na nasze życie

DyX-dietetycy-org-pl

Jednym z fundamentów zdrowia i dobrego samopoczucia jest zbilansowana dieta. Nie powinno w niej zabraknąć żadnego z niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu składników odżywczych, w tym witamin oraz makro- i mikroelementów. Bardzo istotna jest również podaż odpowiedniej ilości związków określanych jako NNKT, czyli  niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Komponując menu, warto sięgnąć po zdrową i pozbawioną szkodliwych dodatków żywność, najlepiej ekologiczną i taką, która pochodzi ze sprawdzonych źródeł. Nie należy również zapominać o roli, jaką w naszej diecie pełnią zdrowe oleje, które są niezbędne między innymi do tworzenia błon komórkowych oraz przyswajania witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. A w okresach niedoborów warto stosować suplementy, które zagwarantują podaż odpowiedniej ilości wszystkich składników. Wiele produktów, które pomagają zaspokajać zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze, można znaleźć na stronie sklepu Oleofarm24

Rola zbilansowanej diety w życiu człowieka

Zbilansowana dieta pomaga utrzymać świetną formę, zachować dobre samopoczucie i dożyć późnego wieku w doskonałym zdrowiu. Sprawia, że czujemy się dobrze i osiągamy lepsze wyniki w nauce oraz sporcie, a także mamy lepszą wydajność w pracy. W komponowaniu właściwe zbilansowanych posiłków pomaga Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Warto przy tym pamiętać, że potrzeby żywieniowe mogą się nieco różnić w zależności od wieku. Specjalnego postępowania dietetycznego mogą wymagać również pacjenci z niektórymi schorzeniami. W wielu przypadkach konieczna staje się suplementacja preparatami witaminowymi albo minerałami. Mogą wymagać jej również osoby całkowicie zdrowe, które walczą z niedoborami. Warto wtedy odwiedzić Oleofarm24, gdzie dostępna jest szeroka gama suplementów, zawierających nie tylko witaminy i minerały, ale również kwasy omega i inne składniki zapewniające prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Żywienie w sezonie i poza nim

Sięganie po zdrowe produkty jest zdecydowanie łatwiejsze w okresie letnim, gdy dostępność do świeżych warzyw i owoców jest lepsza. Nie oznacza to jednak, że w okresie jesienno-zimowym musimy być ich całkowicie pozbawieni. Nadal możemy wspomagać organizm tym, co oferuje natura, stosując naturalne soki i syropy dostępne w Oleofarm24. Włączenie ich do diety może przynieść jeszcze jedną ważną korzyść. Wiele z nich, jak na przykład syrop z malin, mniszka albo imbiru wspomaga odporność, co staje się niezwykle istotne w sezonie zwiększonej zachorowalności na grypę. Soki i syropy są nie tylko zdrowe, ale również bardzo smaczne. Stanowią doskonały dodatek do herbaty albo wody, a także do wielu potraw deserowych. 

Zobacz również
odchudzanie efekt jojo

Kwasy omega, gdzie ich szukać?

Możliwość długiego przechowywania niektórych produktów takich jak nasiona oraz orzechy sprawia, że dostęp do wartościowych i bogatych w składniki odżywcze produktów możemy mieć praktycznie przez cały rok. Znajdziemy je również w olejach roślinnych, na przykład tłoczonym na zimno oleju lnianym, w którym występuje się bogactwo kwasów omega-3 i omega-6, czyli ważnych dla naszego zdrowia nienasyconych kwasów tłuszczowych. Przykładem takiego oleju jest dostępny w Oleofarm24 LenVitol stosowany między innymi w przeciwnowotworowej diecie budwigowej. 

Zdrowe odżywianie, obok codziennej dawki ruchu jest kluczowym czynnikiem wpływającym na dobrą kondycję i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Dzięki temu, że temat ten staje się coraz bardziej popularny, po zdrowe i naturalne produkty zaczynają sięgać również osoby do tej pory sceptyczne. Utrzymanie tego trendu oraz wyrobienie w społeczeństwie odpowiednich nawyków może pomóc w zmniejszeniu ilości zachorowań na niektóre choroby cywilizacyjne.