Teraz czytasz
Gabinet franczyzowy kontra własny. Który model daje więcej korzyści i pozwala osiągnąć przewagę nad konkurencją?

Gabinet franczyzowy kontra własny. Który model daje więcej korzyści i pozwala osiągnąć przewagę nad konkurencją?

Redakcja Dietetycy.org.pl

Otwierając gabinet dietetyczny mamy dwie możliwości: uruchomić własny, niezależny gabinet lub przyłączyć się do sieci, która posiada już ugruntowaną markę. Dostępne opracowania wykazują, że w prywatnym biznesie po pierwszym roku, działalność kontynuuje zaledwie 62% indywidualnych firm, podczas gdy w przypadku firm franczyzowych aż 97%. Natomiast po dziesięciu latach utrzymuje się tylko 18% indywidualnych firm, a przedsiębiorstw franczyzowych pozostaje na rynku aż 72%.

Własny, niezależny gabinet

Uruchamiając niezależną poradnię musimy samodzielnie zapracować na uznanie pacjentów, zdobyć doświadczenie praktyczne, opracować materiały dietetyczne i reklamowe oraz prowadzić działania promocyjne. Wypracowanie swojego know-how, które pomoże prowadzić dobrze prosperujący gabinet wymaga wielu lat pracy i zrealizowania setek pomysłów, z których tylko kilka może okazać się tymi skutecznymi. Trzeba również poświęcić bardzo dużo czasu na działania niezwiązane z samą dietetyką, dzięki którym uda nam się zaistnieć na niełatwym rynku. Dietetyk pracując samodzielnie powinien indywidualnie dbać o swój rozwój nie tylko dietetyczny, ale m.in. z kompetencji miękkich, marketingu czy też biegle znać zmiany przepisów prawa (np. RODO), a każde z tych działań może generować zarówno wysokie koszty, jak i ogrom czasu. Niezbędna będzie tutaj determinacja, cierpliwość, umiejętności biznesowe oraz zapas dużych środków finansowych.

Jak Bonne Santé pomoże osiągnąć więcej?

Bonne Santé wyróżnia unikalna kuracja, sprawdzona przez tysiące pacjentów i uznana przez dziesiątki dietetyków. Swoje powodzenia zawdzięcza m.in. pracy na planach żywieniowych, dzięki którym dietetyk angażuje nawet 4-krotnie mniej swojego czasu niż w standardowym modelu działania, natomiast pacjent otrzymuje prosty i zrozumiały dla niego sposób odżywiania, który w dużej mierze bazuje na zasadach racjonalnego żywienia i elementach psychodietetyki. Podczas kompleksowej kuracji dietetyk spotyka się z pacjentem na cotygodniowych wizytach, na których przekazuje nowe materiały, diety, przepisy oraz opracowania graficzne, które rozwijają wiedzę pacjenta i jednocześnie ułatwiają pracę dietetyka, podnosząc wartość i skuteczność kuracji. Bonne Santé swoim partnerom nie narzuca sprzedaży suplementów, czy specjalnej żywności. Każdy dietetyk może współpracować z dowolną marką na rynku i czerpać całe zyski wyłącznie dla siebie, ale nie jest to żadnym wymogiem.

Jakie zyski generuje gabinet dietetyczny Bonne Santé?

Pacjenci gabinetów Bonne Santé, dzięki wypracowanej metodologii współpracują z dietetykiem nawet kilka-kilkanaście miesięcy, co przekłada się na zyski gabinetu. Zyskowność gabinetu przy 6-godzinnym dniu pracy dietetyka wynosi od 5-12 tys. złotych / miesięcznie (tzw. na czysto). W przypadku pracy więcej niż jednego dietetyka, ta liczba może być większa.

15% – Niskie opłaty franczyzowe

Taki wynik gabinety zawdzięczają m.in. atrakcyjnej prowizji od przychodu, która dla umów podpisanych w 2019 roku wynosi jedynie 15% przychodu, ale również niskiemu kosztowi materiałów reklamowych, optymalizacji kosztów działalności naszych franczyzobiorców i wielu innym korzyściom wynikającym ze współpracy z siecią Bonne Santé.

Zobacz również

Zleć nam bezpłatny audyt swojego gabinetu!

Niezależnie czy masz już swój gabinet czy dopiero planujesz go otworzyć, warto poznać to, co może zaoferować Ci partnerska współpraca z naszą siecią, dlatego chętnie porozmawiamy o Twoim rozwoju. Przekonaj się jak możemy Ci pomóc. Zleć nam bezpłatny audyt swojego gabinetu i poznaj mocne oraz słabe strony nad którymi warto popracować. Kliknij tutaj, aby poznać szczegóły. 

Zachęcam, aby poznać szczegóły możliwości współpracy.

Kinga Oszkandy
Kierownik Regionalny
tel: +48 502 661 260
mail: k.oszkandy@bonne-sante.pl
www.bonne-sante.pl/franczyza
3.46/5 (13)

Proszę oceń