Garnki idealne dla ciebie

Są niezastąpione w każdej kuchni niezależnie od tego, czy gotujesz okazjonalnie, czy też jest to twój żywioł i nie wyobrażasz sobie dnia bez przygotowania aromatycznych potraw. Niezmiennie producenci oczywiście oferują różnego rodzaju propozycje, które wyróżniają się jakością wykonania, są zróżnicowanej wielkości, a przede wszystkim powstają z odmiennych materiałów. Warto przy tym pamiętać, że ważne jest, by pasowały do naszej kuchenki oraz były idealne do naszego stylu życia.

  1. Jakie garnki wybrać?
  2. Popularne garnki ze stali nierdzewnej (stalowe)

Jakie garnki wybrać?

Na garnkach nie opłaca się oszczędzać. Do dodatek, który ma służyć nam przez lata, świetnie wyglądać oraz oczywiście umożliwiać przygotowywanie pysznych dań. Poza tym w kilku wariantach rodzaj użytego materiału i sama technologia pozwolą skrócić czas gotowania, co przekłada się także na jakość potraw oraz wysokość rachunków. Na rynku znaleźć można garnki ze stali nierdzewnej, granitowe, marmurowe czy też emaliowane, więc często stajemy przed różnego rodzaju dylematami. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, a także wymaga odpowiedniego użytkowania. Kluczem jest to, by dobrać garnki do swoich potrzeb i właściwie o nie dbać.

Popularne garnki ze stali nierdzewnej (stalowe)

Zobacz również
kosze prezentowe

Od kilku lat dużym powodzeniem cieszą się garnki stalowe z Europ24.pl. Rewelacyjnie wpisały się w potrzeby klientów, a także pasują do wszystkich dostępnych płyt grzewczych. Warto również zwrócić uwagę na ich nowoczesny wygląd. Poza tym są bardzo praktyczne, trwałe i odporne na korozję. W minimalistycznych czy też industrialnych kuchniach docenia się także ich nieco przemysłowy charakter. Wytrzymałe garnki ze stali nierdzewnej można również myć w zmywarce. Warto pamiętać o tym, że te naczynia zawierają chrom i nikiel, które uwalniają się podczas gotowania kwaśnych potraw. Ten rodzaj garnków nie jest też odpowiedni dla osób uczulonych na nikiel.

Ciekawą alternatywą stają się także garnki granitowe. To nowoczesne naczynia wykonane z wysokiej jakości stali lub aluminium. Ich cechą charakterystyczną jest kilkuwarstwowa powłoka granitowa, która jest odporna na zarysowania, wysoką temperaturę oraz wybrane substancje chemiczne. Poza tym te garnki świetnie wyglądają i idealnie wpisują się w  nowoczesne stylizacje. Można ich używać w piekarniku, i ile uchwyty są dostosowane dla takiej opcji. Poza tym zachowują naturalny smak potraw oraz oczywiście wartości odżywcze. Powodzeniem cieszą się również garnki, które wewnątrz są pokryte powłoką przypominającą prawdziwy marmur. Prezentują się oryginalnie, są odporne na zarysowania i uszkodzenia, a także nadają się do wszystkich rodzajów kuchenek.