NCEZ.PL – Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej (IŻŻ)

Avatar photo

W czwartek 19 stycznia 2017 roku odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Instytut Żywności i Żywienia poświęcona najważniejszemu zadaniu realizowanemu w tym roku przez tę instytucję. To właśnie w czwartek została uruchomiona strona internetowa Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej (ncez.pl).

Nowoczesna, przyjazna dla użytkowników ma być źródłem wiarygodnych informacji o żywieniu i zdrowym stylu życia skierowanym do konsumentów niekoniecznie obeznanych z wiedzą dietetyczną. Instytut położył duży nacisk na wiadomości dotyczące żywienia kobiet w ciąży, dzieci, osób z nadwagą i otyłością, osób zagrożonych i cierpiących na cukrzycę i nadciśnienie tętnicze.

Prosty, zrozumiały język artykułów i treści wideo jest atutem nowej strony Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej, gdyż ułatwi to konsumentowi zrozumienie i  przyswojenie informacji. Wspomniane treści wideo bardzo dobrze wpisują się w potrzeby współczesnego odbiorcy źródeł internetowych – atrakcyjne filmy edukacyjne powstające na bieżąco w specjalnym studio nagraniowym mieszczącym się w budynku IŻŻ stwarzają możliwość odtworzenia nagrań w dowolnym czasie i okolicznościach. Strona dostosowana do większości urządzeń stacjonarnych i mobilnych idzie z duchem czasu, zachęcając do głębszego zapoznania się ze swoją treścią.

O potrzebie edukacji społeczeństwa w zakresie żywienia świadczą m.in. wyniki sondy ulicznej:

Ponadto do strony przynależą aplikacje mobilne, przydatne kalkulatory różnych wskaźników oraz sklep internetowy z publikacjami Wydawnictwa IŻŻ. W przyszłości strona ma być rozwijana i poszerzona o bezpośredni kontakt z ekspertem żywieniowym Instytutu.

Ta szeroko zakrojona inicjatywa realizowana przez Instytut Żywności i Żywienia nie byłaby możliwa na tak dużą skalę gdyby nie fundusze pozyskane w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej (Swiss Contribution) i współfinansowaniu z Ministerstwa Zdrowia.

Zobacz również

Trzymamy kciuki za powodzenie projektu!

Fotorelacja z konferencji: