Nowe tabletki odchudzające trudniej dostępne

Avatar photo
tabletki
https://dietetycy.org.pl/ile-zjesc-aby-pokryc-dzienne-zapotrzebowanie-kaloryczne/

Jak pisaliśmy na początku miesiąca w artykule „FDA akceptuje pierwsze tabletki odchudzające od lat” amerykańska FDA (Federal Food and Drug Administration) zaakceptowała w ostatnim czasie pierwsze tabletki odchudzające po trzynastuletniej przerwie. W ślad za środkiem Belviq przyjęto również środek o nazwie Qsymia. Nic jednak nie wskazuje na to, żeby rynek mógł być zalany zaaprobowanymi przez urząd tabletkami, ponieważ równolegle wprowadzane są liczne obostrzenia.

Qsymia

I tak w przypadku Qsymii producent zamierza śledzić, którzy specjaliście przepisują środek i odpowiednio informować ich o możliwym ryzyku stosowania środka i tym, którzy pacjenci nadają się do przyjmowania tabletek. Docelowym odbiorcą są osoby z BMI wyższym od 30. Pacjenci mają być przez lekarzy na bieżąco kontrolowani szczególnie pod kątem efektów ubocznych – a więc serca oraz skłonności samobójczych.

W przypadku Belviqu dopiero Drug Enforcement Administration zadecyduje na temat tego jakie obostrzenia będą związane z jego dystrybucją.

Jak podkreślają przeciwnicy wprowadzonych na rynek tabletek – z jednej strony ich stosowanie jest dalej niebezpieczne, z drugiej zaś nie stanowią one żadnej rewolucji w odchudzaniu, ponieważ składniki, które są ich podstawą są szeroko dostępne i stosowane w przypadku innych środków już dawno temu osiągalnych na rynku.

Zobacz również
aflatokysny pleśń

Źródło: msnbc.com,  19.07.2012