Zmiana nawyków? Zacznij od swojej diety!

Zmiana nawyków dietetycy.org.pl foto

Noworoczne postanowienia niemal u każdego brzmią bardzo podobnie. Do najczęstszych należą regularne uprawianie sportu i pozbycie się nałogów, czasami wiążą się również z karierą, rozwojem osobistym, edukacją, znalezieniem większej ilości czasu dla swoich bliskich albo takie, które dotyczą zdrowego odżywiania. W tym ostatnim postanowieniu można sobie bardzo łatwo pomóc, za pomocą diety pudełkowej, która w zasadzie zrobi za nas wszystko. A długotrwała zmiana nawyków żywieniowych będzie jeszcze łatwiejsza, niż się wydaje.

Fit catering w Polsce

Pomimo dobrych zamiarów, bardzo często zdarza się, że za zmianę swoich planów żywieniowych zabieramy się w niewłaściwy sposób. Z przeprowadzonych badań, które dotyczyły nawyków żywieniowych pracujących Polaków, wynika, że prawie połowa była kiedyś na diecie. Niestety tylko 30% z nich skorzystało z pomocy dietetyka.

Jakie mogą być skutki wprowadzenia diety na własną rękę? Do najczęstszych konsekwencji takiego postępowania zalicza się: brak efektów, ponieważ zbyt rygorystyczna dieta, może spowodować dużo gorsze skutki w naszym organizmie, niż np. nadwaga. Często również zdarza się, że na siłę próbujemy jeść produkty, których nie lubimy, tylko dlatego, że są zdrowe. Nierzadko osiągamy również efekt jojo. Z kolei z innego badania wynika, że tylko 60% Polaków, może się szczycić prawidłową masą ciała.

Posiłki do pracy – dieta pudełkowa

Ponadto pandemia spowodowała, że przebywanie na pracy zdalnej, poważnie przyczyniło się do wzrostu masy ciała u wielu osób, więc te wyniki na pewno ulegną szybkiemu pogorszeniu. Według statystyk, osoby przebywające na Home Office przytyły średnio od 2 do 10 kg.

Zobacz również

Dlaczego do tego doszło? Przecież można korzystać z diet z dostawą do domu np. z https://bedietcatering.pl/. Może to być spowodowane słabą samodyscypliną, brakiem cierpliwości do przyrządzania sobie posiłków i dodatkowo niewystarczającą ilością wiedzy, dotyczącą zdrowego odżywiania. Często również nadmiernie przywiązuje się uwagę do posiłków spożywanych tylko w domu, przez co nie zabieramy niczego do pracy i głodujemy, albo zjadamy niezdrowe przekąski – ani jedna, ani druga opcja nie jest dobra dla naszego organizmu.

Tymczasem w przypadku osób pracujących na pełen etat, przez co najmniej 5 dni w tygodniu, bardzo ważne jest to, jak się w te dni odżywiają. Nawet najbardziej przestrzegana dieta weekendowa, nie będzie dawała dobrych efektów, jeśli przez resztę dni, nie będziemy zwracać uwagę na to, w jaki sposób się odżywiamy. Bez względu na dzień tygodnia, dieta pudełkowa zagwarantuje nam najlepszy bilans kaloryczny.