Dieta Gorsetowa

Avatar photo
dieta gorsetowa

Czy gorset może pomóc w odchudzaniu? Chociaż już na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się wzięty z księżyca i szkodliwy dla zdrowia, to autorzy najnowszej diety gorsetowej są na stanowisku, że owszem – może. Pomysł jest lansowany pod nazwą corset diet (dieta gorsetowa). Oto co kryje się za całym tym pomysłem…

Gorset dla powstrzymania… apetytu

Pomysł wcale nie jest nowy a jego korzeni można się doszukiwać m.in. w pasach gastrycznych oraz pasach odchudzających. Pomysłodawcy nowego sposobu na odchudzanie promują gorset jako wiktoriański, elegancki sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Działanie opiera się na założeniu, że nosząc gorset jego ucisk sprawi, że żołądek będzie sprawiał wrażenie wypełnienia po zjedzeniu mniejszej ilości pokarmu. Do tego dochodzi także zwiększenie wydzielania potu – rozwiązanie stosowane w pasach odchudzających.

Niebezpieczne rozwiązanie?

Chociaż wykorzystanie samego gorsetu było stosowane przez długie lata, to zbyt mocne zaciskanie gorsetu może być szkodliwe. Tak jest teraz i tak było wcześniej – zbyt silnie związany gorset krępuje nie tylko talię ale również organy wewnętrzne – szczególnie płuca. Może także powodować refluks. Prawda jest taka, że nosząc gorset może się nam  po prostu odechcieć jeść… Jedyną prawdziwą metodą w tym świetle pozostaje żmudna, jednak sprawdzona metoda ograniczenia kaloryczności jedzenia i wybierania zdrowszych posiłków.

Na czym polega dieta gorsetowa?

Dieta gorsetowa nie jest rozbudowana – wymaga jedyne noszenia ciasnego gorsetu (zbyt ciasnego o kilka centrymetrów) przez kilka godzin dziennie, pięć dni w tygodniu. Rozwiązanie to zyskało na szczególnej popularności gdy znana aktorka – Jessica Alba – przyznała, że wspierała się gorsetem żeby powrócić do formy. W momencie w którym zrzucimy kilogramy – zamieniamy gorset na jeszcze ciaśniejszy – i tak do efektu końcowego.

Zobacz również
rokitnik przetwory

Słowem podsumowania

Dieta gorsetowa wydaje się kolejnym ogniwem w łańcuchu niebezpiecznych rozwiązań w odchudzaniu. Ze względu na swoją niepotwierdzoną skuteczność jak i poważne zagrożenia zdrowotne – przed jakimikolwiek eksperymentami w tym względzie – warto porozmawiać na ten temat ze swoim lekarzem bądź dietetykiem. Rozwiązanie to jest ostro krytykowane przez wielu specjalistów i może stanowić poważne zagrożenie dla osoby odchudzającej się bądź w lepszym wypadku – być po prostu nieskuteczne. Więcej na temat dziwnych diet (m.in. tasiemcowa, światła słonecznego, na opak) znajdziecie w artykule „najbardziej szalone diety wszechczasów„.