DietPerfekt – program dla dietetyków

Avatar photo

(artykuł sponsorowany)

Na przestrzeni ostatnich kilku lat na rynku polskich programów komputerowych ułatwiających pracę dietetykom nastąpił ogromny postęp. Jeszcze 5 lat temu specjaliści z tej dziedziny mieli do wyboru kilka dość zawodnych i mało intuicyjnych oprogramowań. Obecnie na rynku dostępne stały się programy nowoczesne i przyjazne w obsłudze. Do takich programów zalicza się platforma DietPerfekt. Narzędzie to skierowane jest do profesjonalistów z zakresu dietetyki i żywienia człowieka.  Zadaniem platformy DietPerfekt jest nie tylko pomoc w układaniu i bilansowaniu jadłospisów ale kompleksowe podejście do pacjenta w gabinecie dietetycznym.

DietPerfekt z myślą o pacjentach

To co wyróżnia Platformę DietPerfekt, to możliwość prowadzenia żywieniowego dorosłych, ciężarnych oraz dzieci – to funkcja pomijana w innych programach tego typu, zazwyczaj oferują one opcję tylko dla dorosłych. To co zwraca uwagę użytkownika w DietPerfekt, to możliwość układania planów dietetycznych dla całej rodziny z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb wszystkich jej członków.

Wielu pacjentów dopytuje dietetyka w czasie wizyty o podpowiedź w jaki sposób organizować plany żywieniowe i zakupy by nie przygotowywać kilku różnych posiłków dla poszczególnych domowników. Dzięki DietPerfekt możliwe jest udzielenie pełniejszego wsparcia pacjentowi i wyjście naprzeciw jego oczekiwaniom. Z myślą o dzieciach autorzy programu wbudowali w oprogramowanie siatki centylowe i wierszyki edukacyjne, co jest niezwykle pomocne w pracy z małym pacjentem i dodatkowo rozbudza jego zainteresowanie sprawami prawidłowego odżywiania. 

Wielu pacjentów dopytuje dietetyka w czasie wizyty o podpowiedź w jaki sposób organizować plany żywieniowe i zakupy by nie przygotowywać kilku różnych posiłków dla poszczególnych domowników. Dzięki DietPerfekt możliwe jest udzielenie pełniejszego wsparcia pacjentowi i wyjście naprzeciw jego oczekiwaniom. Z myślą o dzieciach autorzy
programu wbudowali w oprogramowanie siatki centylowe i wierszyki edukacyjne, co jest niezwykle pomocne w pracy z małym pacjentem i dodatkowo rozbudza jego zainteresowanie sprawami prawidłowego odżywiania

Wydawany plan dietetyczny zawiera  nie tylko spersonalizowany jadłospis ale również listy zakupów, listy zamienników produktowych, analizę dotychczasowego sposobu odżywiania się i oczywiście pomiar masy i składu ciała. 

DietPerfekt z myślą o dietetykach

Platforma DietPerfekt została stworzona w ścisłej współpracy z czynnymi zawodowo dietetykami o długoletniej praktyce. Dzięki zaangażowaniu praktyków DietPerfekt stał się bardzo intuicyjny i uwzględniający rozwiązania, dzięki którym praca staje się efektywniejsza. Twórcy programu zbudowali ogromną bazę produktów, bo aż 12000, co w porównaniu do programów starszego typu daje ogromny komfort pracy.

W programie dostępnych jest ponad 10 000 potraw, których bazę można przeszukiwać na 56 różnych sposobów – to ważne, bo nie traci się czasu na zastanawianie w jaki sposób była kodowana dana potrawa. Oczywiście istnieje także możliwość tworzenia własnej bazy z przepisami, co bardzo indywidualizuje opiekę nad pacjentem. Istotne staje się również automatyczne oznaczanie potraw znajdujących się w poprzednich dietach pacjenta. Pozwala to zapewnić różnorodność posiłków w diecie pacjenta z jednoczesnym dbaniem o czas pracy dietetyka.

Przydatną opcją, którą znaleźć można w DietPerfekt, jest możliwość importowania planów żywieniowych od innych pacjentów i dowolna ich modyfikacja. Daje to wygodę pracy i sprawdza się u osób cierpiących na te same schorzenia – dieta przy Hashimoto, dnie moczanowej, zespole metabolicznym czy insulinooporności, gdzie zalecenia co do np. eliminacji pewnych produktów się powtarzają. Układanie jadłospisów w różnych jednostkach chorobowych z DietPerfekt stanie się łatwiejsze, gdyż program został wyposażony w kompendium wiedzy z opisanymi aż 62 chorobami w wersji dla dietetyka i pacjenta wsparte o najnowsze publikacje naukowe. Dodatkowo wbudowany został kalkulator zaawansowany umożliwiający wyliczenie m.in. zawartości białka w diecie: g/kg masy ciała; g/kg beztłuszczowej masy ciała oraz g/kg należnej masy ciała.  

DietPerfekt uwzględnia 37 mikro i makroskładników, w tym został
zastosowany unikalny podział węglowodanów na przyswajalne oraz błonnik, co bardzo ułatwia komponowanie jadłospisów dla pacjentów cukrzycowych. W bazę programu wbudowano aż 351 alergenów, co przy obecnej dostępności i popularnym wykorzystaniu testów na nietolerancje pokarmowe staje się dietetycznym must have. Co więcej, oznaczone alergeny podświetlają się na czerwono w pobranych posiłkach dla pacjenta. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku produktów nielubianych przez pacjenta, których kolorem rozpoznawczym jest kolor niebieski.

Bywa, że układanie jadłospisów dla osób aktywnych fizycznie staje się nie lada wyzwaniem dietetyka – uwzględnienie częstotliwości treningów, ich intensywności, żywienie przed i po zawodach. Dzięki DietPerfekt opracowanie takich planów będzie łatwiejsze, a to dzięki możliwości zdefiniowania aż 14 rodzajów aktywności fizycznej oraz uwzględnienie odpowiedniej suplementacji – program posiada bazę  18 grup suplementów.

Jak wygląda kwestia wywiadu żywieniowego oraz możliwości rzetelnej oceny dotychczasowego żywienia pacjenta? W programie znalazły się rozbudowane formularze do sporządzenia kompleksowego wywiadu żywieniowego. Ponadto można nanosić wiele notatek opisujących dane zebrane podczas trwania wizyty. Wprowadzając dzienniczek żywieniowy pacjenta do DietPerfekt można precyzyjnie obliczyć cały jadłospis i wyłowić nieprawidłowości. Dodatkowo program automatycznie generuje opisy oceniające dotychczasowe odżywianie podopiecznego.

Inne funkcje, które również zasługują na uwagę to możliwość zapisania wyników badań laboratoryjnych pacjenta oraz śledzenia zmian ich wartości oraz kalendarz z funkcją powiadamiania pacjentów o wizytach.

Po opracowaniu gotowego jadłospisu, co zgodnie z deklaracją twórców DietPerfekt możliwe jest nawet w 30 minut, możliwe jest stworzenie spersonalizowanego wydruku opatrzonego logo swojej poradni.

Zobacz również
programy dietetyczne

Osoby rozpoczynające własną działalność, te z ugruntowaną pozycją na rynku ale niezadowolone bądź po prostu znudzone dotychczasowym rozwiązaniem software’owym, powinny zwrócić uwagę na Platformę DietPerfekt jako odpowiedź na zmieniające się potrzeby zarówno dietetyków jak i pacjentów.

Twórcy programu przewidzieli bezpłatny okres próbny, w którym można samodzielnie sprawdzić możliwości i komfort pracy z wykorzystaniem programu DietPerfekt.

Platforma  dostępna jest w wersji online a jej użytkowanie wymaga opłacenia abonamentu wykupowanego na miesiąc z góry w różnych opcjach cenowych w zależności od pakietu. Dostępne są także pakiety promocyjne.

Z uwagi na mnogość funkcji Platformy DietPerfekt zachęcam do jej przetestowania, aby móc samodzielnie poznać jedno z najnowszych i najbardziej rozbudowanych narzędzi pracy dla dietetyka.

Przetestuj program!

Kliknij w logo, aby przejść do strony programu:

dietperfect

platformadladietetyka.pl