Sanprobi Active&Sport

Avatar photo

Dzisiaj o temacie, o którym rzadko się wspomina w kontekście sportu – jednak ma spore znaczenie nie tylko na samopoczucie uprawiającego aktywność fizyczną ale i czasami także na osiągane rezultaty. Sportowcy – zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści często skarżą się na dolegliwości żołądkowo-jelitowe (pisaliśmy o tym między innymi tutaj). Chociaż rzadko spotkamy się z tym problemem przy umiarkowanym wysiłku, to przy zwiększaniu intensywności treningu – problem może stawać się znaczący.

Obciążenia, o których mowa, sprawiać mogą, że ryzyko zaburzeń mikroflory bakteryjnej, uszkodzeń bariery jelitowej rośnie. Rekomendowanym rozwiązaniem w tym zakresie jest stosowanie dobrze dobranej probiotykoterapii.

O tym, że nie jest to bez znaczenia, wskazuje zaklasyfikowanie przez AIS (Australijski Instytut Sportu) probiotyków do grupy suplementów grupy A dla osób uprawiających sport wyczynowo.

Probiotyk dla sportowca

Sanprobi Active&Sport, który jest bohaterem tego tekstu jest produktem, który został przygotowany właśnie z myślą o sportowcach. Szczepy, które zostały wykorzystane zostały przebadane pod kątem wspomagania zdrowia jelit – są także bezpieczne dla kobiet w ciąży i matek karmiących oraz dzieci powyżej 3. roku życia.

sanprobi active&sport

Sanprobi Active&Sport – czyli 5 szczepów bakterii

Probiotyk Sanprobi dla sportowców zawiera 5 szczepów bakterii w całkowitej liczbie 2,5 x 10^9 CFU/g.:

  • Lactococcus lactis W58
  • Lactobacillus acidophilus W22
  • Bifidobacterium bifidum W23
  • Lactobacillus brevis W63
  • Bifidobacterium lactis W51

Skład uzupełnia skrobia kukurydziana, maltodekstryny, białko roślinne. Otoczka kapsułki to hydroksypropylometyloceluloza. Bakterie zawierają mleko i produkty pochodne wraz z laktozą.

Jaki wpływ na organizm?

Efektem, jaki powinno przynieść stosowanie probiotyku Sanprobi Active&Sport jest wzmocnienie bariery jelitowej, a więc ograniczenie możliwych komplikacji dla układu pokarmowego wynikających z uprawiania sportu i zwiększenie wydolności i odporności. My zaś możemy skupić się na samym treningu i pobijaniu kolejnych rekordów.

sanprobi active&sport