Sanprobi Stress

Avatar photo
sanprobi stress

Stres, zwłaszcza długotrwały, wywiera negatywny wpływ nie tylko na samopoczucie lecz ma także poważne implikacje zdrowotne. Dzięki badaniom z zakresu neurobiologii oraz mikrobiologii wiemy obecnie jak istotna w tym kontekście jest prawidłowa praca osi mózgowo-jelitowej. Sanprobi Stress to najnowszy produkt popularnego producenta probiotyków, który został przygotowany aby zminimalizować skutki działania czynników stresowych.

Jak działa Sanprobi Stress?

W momencie, gdy jesteśmy w sytuacji stresowej, nasz mózg wysyła sygnały do różnych części ciała – w tym do jelit. Produkowane w efekcie hormony stresu wywołują stan zapalny w obrębie błony śluzowej przewodu pokarmowego.

Liczne badania naukowe dowiodły, że zastosowanie wybranych szczepów bakterii probiotycznych przywraca równowagę mikrobioty jelitowej, co w konsekwencji – z racji istnienia fizycznego i funkcjonalnego połączenia między układem nerwowym i pokarmowym – wspiera kontrolę emocji, tak kluczową w aspekcie zarządzania stresem.

Tego rodzaju właściwości są szczepozależne, a probiotyki je zawiarające określa się mianem psychobiotyków. Ich zadaniem jest wsparcie działania osi mózg-jelito. Na polskim rynku obecne są aktualnie 2 szczepy psychobiotyczne, zawarte w preparacie Sanprobi Stress.

sanprobi stress

Skład

Składnikami aktywnymi preparatu Sanprobi Stress są szczepy psychobiotyczne Lactobacillus helveticus Rosell – 52 oraz Bifidobacterium longum Rosell – 175.

Składpreparatu uzupełniają nośniki – skrobia ziemniaczana, sole magnezowe kwasów tłuszczowych. Otoczka kapsułki wykonana została z hydroksypropylometylocelulozy.

Zobacz również

W jednej kapsułce znajduje się 3 x 10^9 bakterii probiotycznych.

sanprobi stress okładka

Dla kogo polecany Sanprobi Stress?

Sanprobi Stress został stworzony z myślą o osobach narażonych na działanie czynników stresowych, u których przewlekłe napięcie może wywoływać zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (np. nudności, bóle brzucha, zgaga) lub pogarszać stan emocjonalny (np. zaburzenia depresyjne, objawy lękowe). Sanprobi Stress może być stosowany bezpiecznie u dorosłych oraz dzieci powyżej 3 roku życia. Produkt może zawierać soję i jej pochodne oraz mleko i jego pochodne (wraz z laktozą), stąd zastosowanie preparatu u osób z alergią na te produkty nie jest zalecane.