Sanprobi 4 Enteric

Avatar photo

Nowy probiotyk znanego i cenionego przez profesjonalistów producenta – Sanprobi, zasługuje na szczególną uwagę dietetyka z dwóch względów. Pierwszy to 4 szczepy bakterii probiotycznych obecne w produkcie. Drugi to zastosowane w produkcji nowe kapsułki DRcaps. Mają one za zadanie lepiej chronić bakterie przed kwasem solnym w żołądku tak, by zostały uwolnione dopiero w jelicie. Wszystko po to, aby korzyści z przyjmowania probiotyku były największe.

Jak działa Sanprobi 4 Enteric?

Sanprobi 4 Enteric ma potwierdzoną w badaniach naukowych skuteczność, opierającą się na wsparciu funkcjonowania osi jelito-wątroba. Wskazaniami do zastosowania Sanprobi 4Enteric są:

  • ochrona bariery jelitowej, głównie w mechanizmie hamowania wzrostu bakterii patogennych. Konsekwencją tego jest wsparcie reakcji odpornościowych organizmu, łagodzenie objawów zespołu jelita nadwrażliwego i co jest unikalną właściwością produktu: minimalizacja ryzyka zakażeń po zabiegach chirurgicznych, modulacja soli kwasów żółciowych. To znajduje odzwierciedlenie w prawidłowej gospodarce tłuszczowo-węglowodanowej i może być uzupełnieniem terapii choroby stłuszczeniowej wątroby
  • stymulacja syntezy krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych o działaniu przeciwotyłościowym

Skład

Składnikami aktywnymi w Sanprobi 4 Enteric są 4 szczepy bakterii probiotycznych: Lactococcus lactis Rosell® – 1058, Lactobacillus casei Rosell® – 215, Lactobacillus helveticus Rosell® – 52 oraz Bifidobacterium bifidum Rosell® – 71.

Liczba bakterii w kapsułce wynosi 1 x 10^9 CFU.

Skład probiotyku uzupełniają nośniki – skrobia ziemniaczana i sole magnezowe kwasów tłuszczowych. Otoczka kaspułki wykonana jest z hydroksypropylometylocelulozy oraz gumy gellan.

sanprobi 4 enteric

Dla kogo Sanprobi 4 Enteric?

Produkt Sanprobi 4 enteric zalecany jest osobom, u których istnieje potrzeba wsparcia integralności bariery jelitowej (zwłaszcza pacjenci oczekujący na zabiegi operacyjne oraz chorzy z IBS, pacjenci optrzymujący antybiotyki) oraz redukcja stopnia stłuszczenia wątroby i poprawa funkcji metabolicznych.

Stosowanie Sanprobi 4Enteric nie jest obarczone ryzykiem rozwoju działań niepożądanych i zgodnie z zapewnieniami producenta, mogą go przyjmować zarówno dorośli jak i dzieci powyżej 3. roku życia.  Kapsułki z probiotykiem mogą zawierać soję i jej pochodne oraz mleko i jego pochodne (w tym cukier mleczny – laktozę). U osób z alergią na te produkty probiotyk nie może być zastosowany.