Sanprobi Barrier

Avatar photo
sanprobi barrier

Sanprobi Barrier to probiotyk, który ma za zadanie wspierać i pielęgnować barierę jelitową. Zdrowie jelit i prawidłowa mikroflora staje się w ostatnich latach coraz istotniejszym polem nie tylko badań naukowych, lecz także zainteresowań dietetyków, wreszcie samych konsumentów.

Dzieje się to nie bez powodu – sprawna bariera jelitowa z jednej strony zapewnia absorpcję kluczowych składników z pokarmu, z drugiej chroni organizm przed substancjami, mogącymi stanowić dla niego zagrożenie. Chociaż jelita w sposób naturalny radzą sobie z tymi wyzwaniami, to współczesny styl życia może im tę pracę utrudniać. Dzieje się to chociażby z powodu oddziaływania na nas takich czynników jak antybiotyki, stres, substancje toksyczne czy infekcje.

Barrier

Wsparcie tej naturalnej ochrony jest możliwe przez wykorzystanie odpowiednio dobranych probiotyków. I tutaj istotne jest jakie szczepy znajdą się w żywności oraz suplementach, które dostarczymy organizmowi. W Sanprobi Barrier wykorzystano zestaw 8 szczepów, których działanie jest potwierdzane naukowo pod kątem właśnie tej funkcji jelit.

Co warto zaznaczyć – jak deklaruje producent – samo Sanprobi Barrier zostało poddane badaniom, w których stwierdzono, że po 12 tygodniach stosowania u osób z migreną zmniejszone zostało znacząco nasilenie objawów. Tutaj należy podkreślić, że jedną z przyczyn migreny mogą być właśnie zaburzenia funkcji bariery jelitowej. Takie zaburzenia wpływają także na pogorszenie nastroju – i tu ponownie badania wskazały na skuteczność Sanprobi Barrier po 4 tygodniach stosowania w złagodzeniu tego efektu.

sanprobi barrier

Skład Sanprobi Barrier

W Sanprobi Barrier znajdziemy szczepy, które są z powodzeniem stosowane w probiotykoterapii. Poniżej znajdziecie ich pełną listę.

Pełne opakowanie to 40 kapsułek. W każdej kapsułce znajdziemy >= 2,5 x 10^9 CFU/g żywych szczepów bakterii. Te osiem szczepów to:

  • Bifidobacterium lactis W52
  • Lactobacillus brevis W63
  • Lactobacillus casei W56
  • Lactococcus lactis W19
  • Lactococcus lactis W58
  • Lactobacillus acidophilus W37
  • Bifidobacterium bifidum W23
  • Lactobacillus salivarius W24

Kapsułki zawierają także substancje dodatkowe – skrobię kukurydzianą, maltodekstryny oraz białko roślinne. Sama otoczka kapsułki wykonana jest z hydroksypropylometylocelulozy.

sanprobi barrier skład

Dla kogo Sanprobi Barrier?

Sanprobi Barrier to bardzo uniwersalny probiotyk. Powinny w pierwszym rzędzie po niego sięgnąć osoby, chcące wzmocnić zdrowie jelit. Szczególnym wskazaniem jest również niedawno przebyta antybiotykoterapia.