Siarczkowa dieta redukcyjna – czy woda siarczkowa może pomóc w walce z nadwagą?

Po długiej zimie nadeszła wyczekiwana wiosna. To nie tylko czas na zmianę garderoby na lżejszą, ale także czas na planowanie wakacji. No właśnie. Czas na odsłonięcie naszego ciałka. I wówczas okazuje się, że przed tą osłoną należałoby zmniejszyć zapas zimowego tłuszczyku, a czasu na pozbycie się go coraz mniej.

Zamiast wpadać w panikę, dobrze jest zacząć działać. Najszybciej i najskuteczniej kilogramy znikną, jeśli powierzone zostaną specjalistom. Ale specjalistom sprawdzonym, wyjątkowym, którzy zupełnie niedawno opracowali skuteczną, a przy tym przyjemną w stosowaniu dietę. Nazwali ją Siarczkową Dietą Redukcyjną. Przyjemną dietę z wodą siarczkową? Właśnie tak. Specjaliści z Hotelu Bristol ART & Medical SPA sprawili, że niemożliwe stało się możliwe.

Siarka i jej niezwykle cenne właściwości

Siarka (S, łac. sulphur) to pierwiastek charakteryzujący się intensywną, żółtą barwą. W naturze występuje w postaci gazowej, w stanie wolnym lub w postaci związków chemicznych. Chyba każdy zna ją pod postacią główki na drewienku, czyli jako składową zapałki. Jest również składnikiem prochu strzelniczego oraz lawy wulkanicznej. Ale siarka znajduje się również w organizmie ludzkim. I choć jest jej niewiele (ok. 150 mg), to jest w każdej komórce a także wchodzi w skład wielu białek, niektórych węglowodanów oraz bierze udział w wielu reakcjach zachodzących w organizmie.

Dlatego właśnie wpływ siarki na zdrowie człowieka jest ogromny. Pierwiastek ten ma bowiem działanie oksydacyjne, immunomodulujące i przeciwzapalne. Przy tym wpływa na zmniejszenie dolegliwości po różnych urazach mechanicznych i w stanach zapalnych stawów. Ale to nie wszystko, siarka bierze również udział w syntezie tkanki łącznej (chrząstki), kolagenu a także włosów, skóry i paznokci. Przy jej udziale wytwarzane są enzymy. Ogrom pracy, jak na jeden pierwiastek. Od lat również widomym było, że woda siarczkowa, która jest bogatym źródłem tego pierwiastka wspiera metabolizm. Ale jak pić wodę, która wygląda jakby była brudna a do tego strasznie nieprzyjemnie pachnie?  

I w tym momencie wkraczają specjaliści z Centrum Medycznego przy Hotelu Bristol. Z tacą pełną szklaneczek wody siarczkowej. I tak, do picia.

Woda siarczkowa

W Busku Zdroju wody siarczkowej dostatek. Ale wykorzystuje się ją przede wszystkim do leczniczych kąpieli. Wiadomo, ten zapach i smak. Z jednego z najbogatszych w siarkę złóż korzysta właśnie Centrum Medyczne przy Hotel Bristol. Tyle, że nie ogranicza się do wykorzystywania jej bezcennych właściwości do leczenia chorób stawów, dolegliwości pourazowych, regeneracji naskórka czy wykorzystując ją w kąpielach, jako „pierwiastek piękności” (siarka bowiem ma również wpływ na procesy starzenia się).

Centrum Medyczne wykorzystuje również wodę siarczkową ze względu na jej pozytywny wpływ na układ pokarmowy. I to w wielu aspektach:

  • siarka, która znajduje się w wodzie pomaga usunąć toksyczne związki z organizmu, m.in. redukuje poziom ołowiu we krwi, wiąże metale ciężkie i nikotynę,
  • pomaga w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy,
  • wspomaga wytwarzanie kwasów żółciowych, dzięki czemu poprawia trawienie,
  • likwiduje objawy zgagi i niestrawności,
  • woda siarczkowa wspomaga metabolizm, dzięki czemu pomaga w leczeniu otyłości, przyspiesza bowiem przemianę materii.

Tylko ten kolor, smak i zapach, nie do przyjęcia. A jednak specjaliści z Medical Center przy Hotelu Bristol potrafili sprawić, że wodę siarczkową można pić z przyjemnością. I doświadczyć wszelkich dobrodziejstw wynikających z jej picia, w tym właśnie gubienia kilogramów.

Zaczęło się od zupełnie prostego pomysłu na pokrycie nieprzyjemnego zapachu i smaku. Wystarczyło bowiem zmieszać w odpowiednich proporcjach wodę siarczkową z sokami z owoców, warzyw i ziół. A potem wszystko potoczyło się błyskawicznie. Powstał projekt badawczy: „Prace badawczo-rozwojowe nad wykorzystaniem wody siarczkowej w terapii redukcji masy ciała”, który został sfinansowany z funduszy unijnych i ruszyły badania. Do udziału w tej innowacyjnej terapii zgłaszały się osoby cierpiące na nadwagę lub otyłość. Wyniki badań zaskoczyły nawet samych pomysłodawców. Specjaliści potwierdzili, że woda siarczkowa wykorzystywana w diecie, świetnie radzi sobie z regulowaniem metabolizmu i poprawia przemianę materii. Dodatkowo dobroczynnie wpływa na cały organizm.

I tak właśnie narodziła się nowa terapia, która wykorzystuje wodę siarczkową w celu redukcji masy ciała. Podkreślić należy, że polega ona na piciu wody siarczkowej. Sama terapia zyskała miano: Siarczkowa Dieta Redukcyjna i każdy może z niej skorzystać w Centrum Medycznym przy Hotelu Bristol w Busku Zdroju.

Zobacz również
taniny

Siarczkowa Dieta Redukcyjna – działanie i efekty

Woda siarczkowa to nie tylko siarka. To również bogactwo innych pierwiastków: jodu, bromu, selenu i magnezu.  W połączeniu z witaminami i minerałami, które naturalnie występują w sokach z warzyw, owoców i ziół staje się nie tylko eliksirem odchudzającym, ale również wzmacniającym i regenerującym organizm. I gdy w trakcie stosowania różnych diet zaczynają występować niedobory wielu pierwiastków i witamin, w przypadku picia wody siarczkowej serwowanej w Centrum Medycznym Hotelu Bristol, żadne niedobory nie mają miejsca.

Było to wyraźnie widoczne u uczestników programu. Jedyne co stracili w trakcie jego trwania, to kilogramy. A co zyskali? Dzięki Siarczkowej Diecie Redukcyjnej, w trakcie której pili soki z wodą siarczkową znacząco poprawiła się jakość ich włosów, skóry i paznokci. Niektórzy odkryli, że zaczęły im rosnąć na głowie nowe włosy (tzw. baby hair). U większości poprawiła się jakość snu i generalnie ogólne samopoczucie. Ale samopoczucie akurat poprawia się każdemu, kto spędzi choć dobę w Hotelu Bristol w Busku Zdroju. Jednak najważniejszym celem i efektem w Siarkowej Diecie Redukcyjnej jest utrata kilogramów. I to się udaje.

Wygraj z kilogramami w Centrum Medycznym Hotelu Bristol

Pilotażowy program z zastosowaniem Siarczkowej Diety Redukcyjnej zakończył się sukcesem, którego nie można było zmarnować. Dlatego Hotel Bristol**** ART & Medical SPA szybko włączył do swojej, i tak już przebogatej oferty, również wczasy odchudzające z wodą siarczkową w roli głównej. Dlatego każdy, kto chce się pozbyć nadprogramowych kilogramów może w każdej chwili z takich wczasów skorzystać. Wystarczy zadzwonić i się umówić.

Pobyt może trwać siedem lub dziesięć dni i to wystarczy, by zgubić pierwszych kilka kilogramów pod okiem specjalistów. Ale to nie wszystko, każdy pacjent otrzyma szczegółowe wytyczne na temat diety, soków połączonych z wodą siarczkową i aktywności fizycznej, co sprawi, że efekty Siarczkowej Diety Redukcyjnej będą satysfakcjonujące i trwałe. Każdy otrzyma podane na tacy nie tylko soki, ale również mnóstwo wiedzy, np. jak skutecznie zmienić nawyki żywieniowe. Specjaliści z Centrum Medycznego Hotelu Bristol udzielą wszelkiego wsparcia, by cały proces dążenia do idealnej, wymarzonej sylwetki był przyjemnością.