Smażenie bez tłuszczu – smacznie i zdrowo

Polska kuchnia uchodzi za bardzo smaczną, lecz jednocześnie dość kaloryczną. Codzienne spożywanie posiłków smażonych w dużej ilości oleju, prędzej czy później może niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie. Dowiedz się, jak smażyć bez tłuszczu nie tylko zdrowe, lecz i bardzo smaczne potrawy.

Jeśli chcesz zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie swoje i rodziny, naucz się smażyć bez tłuszczu. Takie przygotowywanie potraw ma wiele zalet. Polecane jest nie tylko osobom, które chcą stracić zbędne kilogramy, lecz wszystkim, którzy pragną zmienić sposób żywienia na zdrowszy. Potrzebny jest do tego zadania jednak odpowiedni sprzęt, na przykład marki Tescoma, patelnia z nieprzywierającą powłoką „non-stick”. Właśnie dzięki tej powłoce dania smażone bez tłuszczu lub na kropelce oliwy nie przypalają się i nie przywierają do dna naczynia.

Zalety smażenia bez tłuszczu

Potrawy smażone bez tłuszczu są lżejsze i zdrowsze, nie obciążają żołądka i dostarczają niewiele kalorii. Osoby doświadczone w przygotowywaniu dietetycznych potraw wiedzą, że dania w ten sposób przygotowane są wbrew niektórym opiniom smaczniejsze i bardziej wyraziste od smażonych tradycyjnie.

Prawidłowo przyrządzone nie są wcale suche, lecz soczyste w środku i chrupiące na zewnątrz. Po takim posiłku nie czujemy się ociężale, a w kuchni zamiast zapachu spalonego tłuszczu unosi się przyjemny aromat smacznych potraw. Nie mamy też wiele sprzątania, ponieważ patelnię z nieprzywierającą powłoką bardzo łatwo jest umyć.

Nieprzywierające patelnie Tescoma

Patelnie do smażenia bez tłuszczu mają powłokę nieprzywierającą, teflonową, ceramiczną, granitową lub mineralną. Naczynia cenionych marek są bezpieczne dla zdrowia, nie zawierają żadnych szkodliwych związków. Dania nie przywierają do dna patelni, gdy nie dodajemy tłuszczu, jednak odrobina wysokiej jakości oleju lub oliwy sprawi, że będą ładnie wysmażone.

Nowoczesna patelnia Teskoma to produkt najwyższej jakości, pozwalający smażyć zdrowo, smacznie i bez ryzyka przywierania. Marka oferuje wiele eleganckich i wydajnych modeli, o różnych funkcjonalnościach. Są to patelnie płytkie lub głębokie, grillowe, naleśnikowe lub do dań kuchni azjatyckiej. Wszystkie cechuje najwyższa jakość wykonania, trwałość, solidność i niepodatność na odkształcenia. Patelnie nieprzywierające bardzo łatwo wyczyścić, wystarczy umyć gąbką. Zbędne jest szorowanie czy zeskrobywanie resztek.

Zobacz również
niacyna

Co jeszcze zmienić, by żyć zdrowiej?

Jeśli nie masz jeszcze nawyku popijania w ciągu dnia wody, koniecznie wprowadź w życie ten zwyczaj. Bidon Tescoma pozwoli Ci zawsze mieć ją pod ręką. Przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, oczywiście tych bez dodatku cukru, a najlepiej czystej wody, pomaga schudnąć oraz utrzymać szczupłą sylwetkę.

Zastąp wodą słodkie napoje, smaż bez tłuszczu, wypróbuj gotowanie na parze, a polubisz zdrowe nawyki. Korzystaj z nowoczesnych naczyń i sprzętów kuchennych, takich jak nieprzywierające patelnie Tescoma lub innych cenionych marek, czy specjalne garnki do gotowania na parze, a zyskasz zdrowie i lepsze samopoczucie.