Być w ciąży i (nie) zwariować [RECENZJA]

Avatar photo
być w ciąży i nie zwariować 1

Recenzja książki „Być w ciąży i (nie) zwariować. Antyporadnik dla przyszłych rodziców” autorstwa Jordan Reid i Erin Williams.

Tytuł: Być w ciąży i (nie) zwariować. Antyporadnik dla przyszłych rodziców
Autorzy: Jordan Reid i Erin Williams
Wydawnictwo: Buchmann
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 172

Być w ciąży i nie zwariować!

Być w ciąży i (nie) zwariować to lekka, prosta i bardzo zabawna książka traktująca o problemach przyszłych mam, wydana nakładem wydawnictwa Buchmann.

być w ciąży i nie zwariować 1

Ciąża to piękny, przepełniony radosnym oczekiwaniem stan. Bywa, że upływa on na przeglądaniu stron internetowych poświęconych zdrowiu, odżywianiu, akcesoriom dla niemowląt, wertowaniu kolorowej prasy i rozmowach z już doświadczonymi rodzicami.

Wygląda banalnie i wręcz nieco leniwie? Ciąża to nie droga usłana różami – zmęczenie, senność, poranne mdłości, gorsza wydolność umysłowa, obrzęki, zgaga, zaparcia, rozstępy a na domiar złego ból kręgosłupa i ogromny brzuch uniemożliwiający wiele prozaicznych czynności, takich jak chociażby zawiązanie sobie butów :-) !

Autorki „Być w ciąży i (nie) zwariować” dobrze znają te niedogodności, dlatego też opracowały treść książki tak, by rozweselić przyszłą mamę, wesprzeć ją na duchu i pokazać, że ogromna większość ciężarnych przechodzi dokładnie to samo, co one w tym momencie.

być w ciąży i nie zwariować 2

O książce

Panie Jordan Reid i Erin Williams podzieliły treść na trzy trymestry i w dowcipny sposób przedstawiły chyba wszystkie możliwe bolączki każdego z nich. Czytelniczka płynnie zostaje przeprowadzona od porad jak radzić sobie z porannymi mdłościami – czy wy też próbowałyście kwaśnych żelków i grzanek z serem na tę dolegliwość? Po wybór najbardziej drażniącego zapachu w formie zakreślanki graficznej, wyboru najdziwaczniejszego imienia czy określenia najbardziej frustrującej rzeczy związanej z ciążą.

Zobacz również

Indywidualny dziennik ciąży z przymrużeniem oka ;-)

Być w ciąży i (nie) zwariować to także pomysłowe quizy, labirynty, rozsypanki słowne, wykreślanki – a wszystko to w tematyce ciążowej. Autorki zostawiły pole do zindywidualizowania książki przez możliwość dodawania własnych notatek, rysunków, zdjęć, czy prowadzenia pamiętnika-uzupełnianki.

Zabawne ilustracje, humorystyczne podejście, brak nadmiernej ilości litego tekstu i trudnych pojęć sprawiają, że Być w ciąży i (nie) zwariować to przyjemna forma odprężenia się i często pośmiania się z niedogodności związanych ze stanem błogosławionym.

Książka może być świetnym pomysłem na baby shower. Przyszłe mamy często narzekają, że wszystkie gadżety z tego dnia przeznaczone są dla dziecka – ubranka, pieluszki, zabawki, kocyki – a o potrzebach mamy nikt nie pamięta. Dlatego jeśli zbliża się baby shower, a nie masz pomysłu na fajny prezent – postaw na Być w ciąży i (nie) zwariować – na pewno przypadnie do gustu przyszłej mamie i da jej odrobinę wytchnienia i możliwości pośmiania się z dobrego żartu na czasie.