Dieta Starbucks | Czy można odchudzić się jedząc na mieście ?

Avatar photo
dieta starbucks

Amerykańska bibliotekarka mieszkająca w Virginii pochwaliła się w ostatnim czasie, że udało jej się zrzucić prawie 35 kilogramów. Co ciekawe – opierała się przy tym nie na popularnych cudownych dietach – lecz na tabelach kalorycznych dostępnych w bliskiej jej pracy restauracji z sieci kawiarni Starbucks. Kiedy pewnego dnia odmówiono jej bycia dawcą nerki ze względu na stan zdrowotny i zbyt wysoką wagę – zdecydowała się odchudzać. Żywiąc się niemal wyłącznie na mieście spożywała produkty niemal wyłącznie dostępne w sieci kawiarni.

Dieta Starbucks

Po rozmowie z lekarzem zaczęła prowadzić własną dietę, skrupulatnie zapisując wszystkie składniki odżywcze, które otrzymywała z jedzenia – wkrótce korzystając z internetowych narzędzi do śledzenia wartości odżywczych. Co istotne – starała się nie tylko by obniżyć ilość spożywanych kalorii – ale również aby zachować odpowiedni wachlarz składników odżywczych – białek i mikroelementów. Pozyskiwała je z Efektem było osiągnięcie masy ciała  z BMI poniżej20.

Czy taka dieta jedzenia na mieście ma sens? Niewątpliwie trzeba pamiętać o kilku sprawach przed rozplanowaniem diety, której ważnym elementem będzie jedzenie w restauracjach.

Dobre i złe strony jedzenia na mieście

Niewątpliwie prowadzenie diety podczas jedzenia na mieście staje się obecnie coraz prostsze szczególnie, że coraz więcej sieci restauracji na swoich stronach posiada pełny wykaz składników odżywczych zawartych w swoich produktach. Jest jednak i druga strona medalu – taka dieta może być ekstremalnie droga w porównaniu do jedzenia przygotowanego w domu.

Istotne jest nie tylko dbanie o ilość kalorii ale również o różnorodność składników odżywczych, co może sprawiać trudności w większości sieci, które z natury rzeczy skupiają się na danym rodzaju jedzenia.

Jednak od czasu do czasu pojawiają doniesienia o udanych dietach odchudzających w których główni bohaterowie jedli w sieciach fast-food. Przykładami są Subway czy nawet… McDonald’s. Niezależnie od wszystkiego – najbardziej sprawdzoną metodą jest oczywiście zasięgnięcie rady specjalisty przed eksperymentowaniem tego typu – co wydaje się rozwiązaniem optymalnym.

Zobacz również
trawienie

Visit NBCNews.com for breaking news, world news, and news about the economy

Źródło wiadomości: today.com