Dlaczego warto włączyć do diety orzechy laskowe?

Podobnie jak inne orzechy, również odmiana laskowa ma wiele właściwości odżywczych. Zawiera sporo witaminy E, czyli tzw. witaminy młodości i płodności.

Orzechy leszczyny polecane są na potencję, ale także wspierają walkę z tłuszczem i pomagają redukować oponkę na brzuchu. Co jeszcze kryją? Witamina E w ilości 15,03 mg / 100 g dostarcza cennych składników do Twojego organizmu. Nie brakuje witamin z grupy B, a także potasu czy wapnia. To nie wszystkie zalety orzechów laskowych, ale wystarczą, jako powody, aby włączyć je do codziennej diety. Możesz to zrobić bez wychodzenia z domu. Kup orzechy laskowe w Go4Taste.pl.

Orzechy laskowe – zadbaj o swoje zdrowie

Potas zawarty w owocach leszczyny pozwala obniżyć ciśnienie. Jest to bardzo ważny składnik, który pomaga wyregulować Twój organizm. Z kolei wapń i fosfor to pierwiastki odpowiedzialne za mocne kości i zęby. Jest to ważne niezależnie od wieku i wpływa na ogólne samopoczucie i motorykę.

Orzechy laskowe zawierają niezbędne nienasycone kwasty tłuszczowe (NNKT). Nie brakuje zwłaszcza jednonienasyconych, które pomagają w walce ze zbędnymi kilogramami. Co więcej, odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie mózgu i serca. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na: https://pl.wikipedia.org/wiki/Orzech_laskowy.

W orzechach występują kwasy z grupy omega-3, które są składnikiem komórek mózgu, siatkówki oka, plemników i warunkuje ich właściwe funkcjonowanie. Kwas DHA powinien znaleźć się w diecie ciężarnych kobiet i niemowląt, bo sprzyja rozwojowi centralnego układu nerwowego u noworodków i dzieci.

Powiedz STOP nadciśnieniu, miażdżycy i zakrzepom

Zawarty w orzechach potas reguluje ciśnienie krwi. NNKT i błonnik pomagają pozbyć się „złego” cholesterolu, a jednocześnie podnoszą poziom „dobrego”, co zapobiega rozwojowi miażdżycy. Owoce leszczyny zawierają argininę. Jest to aminokwas, który zwiększa światło naczyń krwionośnych, rozluźniając ich mięśnie gładkie. Witamina E zapobiega sklejaniu się płytek krwi, a więc zakrzepom. Orzechy laskowe w diecie zapobiegają chorobom układu sercowo-naczyniowego.

Zobacz również
owoce morza

Problemy z potencją? Sięgnij po orzechy laskowe

Kolejny raz należy zwrócić uwagę na dużą zawartość witaminy E w orzechach laskowych i jej właściwości. Nazywana „witaminą płodności” jest niezbędna, aby zachować sprawność i zapewnić sprawne funkcjonowanie narządom rozrodczych. Niedobór witaminy przyczynia się do zwyrodnienia plemników. Składnikami, które także wpływają na potencję i również znajdują się w orzechach laskowych, są witaminy z grupy B w ilości 1800 mg/ 100 g.

Zdenerwowani kawosze?

Czarny trunek to codzienność wielu osób. Jednak nie brakuje takich, które przesadzają z ilością spożywanego napoju. W ten sposób pojawia się nerwowość i problemy z koncentracją. Orzechy laskowe zawierają witaminy z grupy B, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Co więcej, wpływają na poprawę pamięci i sprawne myślenie. W okresie wzmożonego napięcia nerwowego, zmęczenia psychicznego i stresu, warto włączyć owoce leszczyny do diety.

Orzechy laskowe to bogate źródło witamin i składników mineralnych, które usprawnią działanie układu krążenia, poprawią pracę mózgu i złagodzą nerwy. Regularne stosowanie pomaga także pozbyć się problemów z potencją. W naturze drzemie potężna siła.