Juwell Medical Body Explorer

Avatar photo
JuwellMed_2

Juwell Medical Body Explorer to urządzenie z kategorii zaawansowanych, profesjonalnych analizatorów składu ciała do zastosowania w gabinecie specjalistycznym. Wyróżnia go możliwe zastosowanie przy bardziej skomplikowanych przypadkach medycznych. Pozwala na ocenę zarówno składu ciała, jego odżywienia jak i nawodnienia.

juwell medical body explorer

Co wyróżnia Juwell Medical Body Explorer?

Body Explorer wyróżnia w stosunku do innych popularnych na rynku analizatorów składu ciała bardzo niską wagą – zaledwie 1 kilogram (łatwość transportu) oraz sposób pomiaru – dokonuje się go w pozycji leżącej za pomocą jednorazowych elektrod. W zestawie znajduje się dodatkowo walizka z paskiem, która ułatwia transport.

Wyświetlacz posiada 7 poziomów regulacji panelu wyświetlacza. Urządzenie jest certyfikowane, jest to urządzenie medyczne klasy IIA niemieckiego producenta.

Powłoki przewodów są elastyczne co minimalizuje ryzyko ich uszkodzenia. Zasilanie bateryjne (znów korzyść dla osób, którym zależy na mobilności). Urządzenie posiada alarm niskiego poziomu baterii.

Co istotne przy badaniu osób z obrzękami, po przebytych chorobach i operacjach – posiada możliwość uzyskania parametrów kątu fazowego (ocena stopnia wyniszczenia organizmu oraz stopnia powrotu do zdrowia), wody pozakomórkowej i wewnątrzkomórkowej. Uwzględnia także przy pomiarach wpływ amputowanych kończyn.

Oprogramowanie

Zestaw Juwell Medical Body Explorer uzupełnia polskojęzyczne oprogramowanie komputerowe, które pozwala na analizę wyników z poszczególnych pomiarów oraz stworzenie bazy pacjenta, wraz z jego historią  z poprzednich wizyt.

Generowane raporty są przejrzyste, kolorowe i w graficzny sposób pokazują rezultaty badania. Otrzymamy następujące wskaźniki, które mogą posłużyć do analizy składu ciała: BMI, FM, BF, FFM, TBW, ECW, ICW, DI, BMR, TMR, Kappa-index (pomocny w ocenie ilości utraconej wewnątrzkomórkowej i substancji komórkowej), Meta-index (pomocny w ocenie stopnia odwodnienia i utraty elektrolitów), kąt fazowy.

Kontakt z dystrybutorem

Odwiedź także stronę producenta juwell.de

Wasze opinie

Jeśli jesteś już posiadaczem powyższego sprzętu – będziemy wdzięczni za pozostawienie Twojej opinii na temat urządzenia. Pomożesz innym w wyborze.