KNORR Ogórkowa z grzankami – Gorący Kubek

Avatar photo

KNORR Ogórkowa z grzankami – „Doskonały smak leży w naszej Naturze” (?)

knorr ogórkowa z grzankami

Umówmy się – nie spodziewamy się spotkać w zupce z torebki samej Natury. Knorr chwali się na opakowaniu „Doskonały smak leży w naszej Naturze”, gdzie „Natura” jest pisana dużą czcionką i podkreślona. Określenie to sprowadzone jest jednak do „bez konserwantów, barwników, glutaminianu sodu”. Jednak naturalnie być do końca nie może jeśli lista składników przekracza ponad 20 elementów.

Gorący Kubek to produkt znany milionom Polaków. Szybki, bezproblemowy w przygotowaniu. W praktyce, gdy przyjrzymy się składowi to de facto skrobia z dodatkiem grzanek i smaku. Na smak składa się już jednak plejada składników. Z tych lepszych – znajdziemy tam sok z ogórków kiszonych (6,1%), marchew, kurkumę, czosnek, koperek i ogórki (0,9%). Z tych mniej korzystnych dla zdrowia – sól, cukier, syrop glukozowy. Szczęśliwie nie grają w produkcie pierwszych skrzypiec.

Jeśli chodzi o wartości odżywcze to Kubek nie jest aż tak sycący – to ledwie 50 kcal (3% dziennego zapotrzebowania), głównie węglowodany. Natomiast czerwona lampka zapala się przy ilości soli – jedna porcja to 2,4g czyli 40% normy dziennej.

Jednym słowem – na drobną przekąskę zalecamy jednak tradycyjne jabłko lub kiszonego ogórka ;-)…

A jak jest ze smakiem? Tu zapraszamy Was do dzielenia się opiniami w komentarzu.

knorr gorący kubek

Kalorie:

100 gram produktu zawiera:

25 kcal / 1,3% GDA*

*dla zapotrzebowania 2000 kcal dziennie