Zespół nieszczelnego jelita – Trotter, Cook

Avatar photo

,,Zespół nieszczelnego jelita” to książka wydana w 2018 roku. Napisana została przez Makoto Trotter – specjalistkę medycyny naturalnej, eksperta w dziedzinie chorób układu pokarmowego oraz przez Dough Cook – dietetyka i dietoterapeutę, specjalistę w zakresie leczenia chorób jelit.

Tytuł: Zespół nieszczelego jelita
Autorzy: Makoto Trotter, Doug Cook
Wydawnictwo: Esprit
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 560

Książka jest przewodnikiem w leczeniu zwiększonej przepuszczalności jelitowej. Składa się z pięciu części, w których osoby borykające się z tym problemem dowiedzą się wszelkich niezbędnych informacji. W książce szczegółowo opisane zostały objawy towarzyszące ZNJ (zespołowi nieszczelnego jelita). Opisana dieta została podzielona na trzy etapy, a czytelnik po przeczytaniu dowie się: co trzeba bezwzględnie wyeliminować w danym etapie, co można jeść, ile czasu trwa dany etap i kto powinien zacząć od pierwszego, a kto od drugiego etapu.

Część praktyczna

Ostatnia część książki zawiera przepisy dla osób korzystających z opisanej diety. Można tam znaleźć zupy, sałatki, dania wegetariańskie, przepisy na mięso, ryby i desery. Dodatkowo w książce zostały umieszczone plany lecznicze rozpisane na tygodniowe jadłospisy. Mogą one stać się podstawą do utworzenia własnej bazy posiłków, które pomogą załagodzić dolegliwości i przywrócić prawidłowe funkcjonowanie jelit.

Suplementacja

W książce autorzy uwzględnili także uzupełniająca terapię leczniczą w postaci suplementacji i stosowania odpowiednich ziół. Nutraceutyki opisane w książce mają za zadanie wzmacniać regenerację ściany jelita i poprawić jej funkcjonowanie.

Zobacz również
różeniec górski

Czego można się dowiedzieć po przeczytaniu książki?

  • Które produkty należy wyeliminować z diety.
  • Które produkty są dozwolone w diecie.
  • Jakie objawy mogą świadczyć o ZNJ.
  • Jakie badania należy wykonać.
  • Jak dodatkowo można wspierać proces leczenia.

Dla kogo książka ,,Zespół nieszczelnego jelita”?

Dla wszystkich osób zmagających się z problemami przewodu pokarmowego, dla osób mających problemy ze snem, problemy skórne, dla lekarzy, dietetyków i pasjonatów zdrowego stylu życia.