Białko tłumi apetyt

białko tłumi apetyt

To działanie białka jest wykorzystywane popularnie w wieku znanych i chętnie stosowanych dietach odchudzających – białko tłumi apetyt. Jak efektywnie wykorzystać ten efekt oraz dlaczego akurat białko tłumi apetyt? Czy to jest w ogóle prawda?

Białko hamujące apetyt

W dopiero co opublikowanym badaniu naukowców z Inserm, CRS i Uniwersytetu Clause Bernard w Lyonie fenomen białka znajduje pełne wytłumaczenie.

W momencie w którym spożywamy produkty bogate w białko – szczególnie mięso, ryby lub jajka następuje długotrwałe przekazywanie informacji między mózgiem a układem pokarmowym. Sygnał ten powstaje jako efekt syntezy glukozy w jelicie, która po przedostaniu się do obiegu krwionośnego jest wykrywana przez mózg. W ten sposób danie może w pełni nasycić nawet na kilka godzin.

Co za dużo…

Za wykrycie białka odpowiedzialne są receptory μ-opioidowe. Jak jednak wskazują badacze – w przypadku zbytniego wykorzystywania tego efektu – mogą się stać one nieczułe. Dlatego, aby w pełni wykorzystać ich działanie tłumiące apetyt – potrzeba umiarkowanego z nich korzystania.

Zobacz również
odżywki białkowe

Opr. na podst.: Stone Hearts News