Dieta Elastyczna – dr Beckerman

Avatar photo
dieta elastyczna

Dieta Elastyczna (Flex Diet) to nowa dieta, którą dzieli się amerykański kardiolog dr James Beckerman w książce, która niebawem pojawi się w księgarniach. Głównym zamysłem autora jest wprowadzanie drobnych, ale ważnych zmian w naszej aktualnej diecie, co ma pozwolić na skuteczne odchudzanie.

Dieta Elastyczna

Dieta Elastyczna stoi w opozycji do cudownych diet, które są obecnie na rynku. Każdy z nas jest inny, każdy ma inne przyzwyczajenia żywieniowe. Nic dziwnego, że wiele osób ciężko znosi trudy narzuconego reżimu żywieniowego promowanego przez autorów popularnych diet odchudzających. Dieta Elastyczna ma się dopasowywać do nas, nie zaś na odwrót. Co za tym idzie – osoba rozpoczynająca taką dietę, tworzy swój własny plan dietetyczny, którego potem musi przestrzegać.

Klucz do sukcesu w odchudzaniu

Dr Beckerman nie daje jednej odpowiedzi, modelu według którego należy się odchudzić, lecz daje szereg zaleceń z których każdy przybliży nas do bardziej zdrowego odżywiania. Takich zaleceń jest około 200. Część z nich to typowe zdroworozsądkowe zasady, inne to ciekawe sztuczki, by móc zmusić się do prowadzenia bardziej zdrowego stylu życia.

Trzy fazy diety elastycznej

Tak jak w przypadku większości diet – została ona podzielona na kilka faz. I tak rozpoczynamy od fazy „Dzisiaj” – która przez dwa tygodnie pozwoli zrzucić zbędne kilogramy, a opiera się wyłącznie na zaadoptowaniu prostych zaleceń zdrowego żywienia. Kolejna faza to „Codziennie” – która do naszych przyzwyczajeń dodaje nowe zalecenia, ta faza trwa trzy tygodnie. Wprowadza gotowe rozwiązania, których można przestrzegać każdego dnia – m.in. jadłospisy, przepisy, ćwiczenia. Trzecia faza to „Własny Sposób” – najbardziej elastyczna część, skupiająca się na opracowaniu własnego systemu żywienia ze wskazówkami, które mają pomagać nam przez całe życie. Podsumujmy:

1. Faza „Dzisiaj”

2. Faza „Codziennie”

Zobacz również
mitochondria

3. Faza „Własny Sposób”

Zalety i Wady Diety Elastycznej

Dieta Elastyczna to nie cudowna dieta do jakiej się przyzwyczailiśmy. Dr Beckerman nie podaje jednej recepty na szybkie chudnięcie. Dobór własnego systemu żywienia, pasującego do naszego stylu życia jest kuszący, ale wymaga również zaangażowania, motywacji i chęci do zmian od czytelnika. Dla tych, którzy oczekują gotowych rozwiązań z ustalonymi dzień po dniu jadłospisami – książka może nie spełnić oczekiwań. Ci zaś, którym zależy na prowadzeniu zdrowej diety i poprawieniu swojego stylu żywienia – znaleźć w tej diecie mogą praktyczne wskazówki.